You are currently viewing Zrobienie licencji na ultralekki samolot

Zrobienie licencji na ultralekki samolot

 

Od dawna marzyłem o tym, by móc samodzielnie latać samolotem. Mój przyjaciel Tomek miał ultralekki samolot i czasami zabierał mnie ze sobą. Każda taka podróż wzbudzała we mnie ogromne emocje i moim głównym celem było posiadanie takiego samolotu, jaki miał Tomek.

Kupno samolotu ultralekkiego po otrzymaniu licencji

samolot ultralekki licencja cenaTomek poinstruował mnie co muszę zrobić, by w ogóle wsiąść za ster samolotu. Przed jego kupnem musiałem zrobić licencję, bo bez niej nie mógłbym latać. Ciekaw byłem czy w okolicy dostępna była do zrobienia na samolot ultralekki licencja cena nie miała dla mnie znaczenia, bo to był mój główny cel do zdobycia. Przeszukałem informacje dostępne w sieci i dzięki temu trafiłem na firmę, która organizowała szkolenia właśnie na takie ultralekkie samoloty. Od razu zapoznałem się z ofertą. Dostępne tam były zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Po zakończeniu zajęć teoretycznych miałem odbyć kurs wewnętrzny, po którym rozpocznę zajęcia praktyczne. Byłem tym tak podekscytowany, że od razu zadzwoniłem, by się zapisać. Dowiedziałem się od razu jaka była cena za uzyskanie licencji i się ucieszyłem, bo nie było to aż tak drogie. Kurs wewnętrzny zdałem bez najmniejszego problemu i wiedziałem już, że licencję zdobędę dość łatwo. Zajęcia praktyczne były ciekawe, bo byłem na locie zapoznawczym, poznałem podstawowe elementy lotu oraz dowiedziałem się jak reagować w sytuacjach awaryjnych. Egzamin przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną zdałem bez problemu i uzyskałem licencję.

Tomek pomógł mi kupić własny samolot ultralekki i trochę to trwało, ale zależało mi na odpowiednim modelu. Mój przyjaciel miał spore doświadczenie w przeciwieństwie do mnie i dlatego mu całkowicie zaufałem. Kupiłem samolot, który polecił mi Tomek i byłem zadowolony.