You are currently viewing Znajdowanie kontrahentów w branży przewiertów

Znajdowanie kontrahentów w branży przewiertów

Celem każdego kontrahenta jest rentowność. Aby osiągnąć ten cel, projekt musi być wydajny i musi zostać ukończony w akceptowalnych ramach czasowych. Cele te wymagają właściwego planowania, umiejętności i doświadczenia ze strony osób odpowiedzialnych za projekt oraz osób obsługujących maszyny i różne inne narzędzia. Z punktu widzenia wykonawcy, awarie sprzętu lub oprzyrządowania mogą przynieść niewielkie korzyści. 

Jakie technologie przewiertów są najskuteczniejsze?

dobre przewierty sterowaneUjawnione w branży awarie narzędzi prowadzą jednak do odkrycia alternatywnych procedur zapewniających przyszłe sukcesy wiertnicze. Awarie narzędzi są często wynikiem nietypowych lub złożonych warunków, które wynikają z nieznanych zagrożeń – zagrożeń, które nie występują podczas wiercenia kierunkowego. Inne awarie są często wynikiem praktyk stosowanych w procesie produkcyjnym. Doświadczenie, którego nie da się zastąpić, jest kluczowe w wierceniu kierunkowym. Podobnie jak w przypadku innych profesjonalnych przedsięwzięć, dobre przewierty sterowane zależą od wiedzy i umiejętności, które są rozwijane w czasie. Silniki błotne w zastosowaniach o wysokim PSI są ważne podczas wiercenia poziomego. Poniżej przedstawiono pięć sugestii w procesach produkcyjnych dotyczących utrzymania efektywności wykorzystania silników płuczkowych w procesie odwiertów kierunkowych wydobycia zasobów. Po pierwsze, należy unikać zgaśnięcia silnika, ponieważ zgaśnięcie silnika zwykle wskazuje, że przepływ płynu spowodował zatrzymanie obrotów silnika. Może to wynikać ze zwiększonego nacisku w kontakcie ze skałą lub powierzchnią tnącą, co zapobiega obrotowi silnika. Ten typ zgaśnięcia silnika wymusza przepływ płynu przez zespół wirnika i stojana bez żadnego obrotu, co z kolei prowadzi do uszkodzenia zarówno silnika, jak i pompy. Po drugie, zminimalizuj w jak największym stopniu substancje ścierne w płynie, utrzymując wszystkie sita w czystości i dobrym stanie. Skuteczność jest funkcją tolerancji między silnikami a innymi urządzeniami, takimi jak stojan. Wszystkie materiały ścierne w tym procesie poruszają się pod wysokim ciśnieniem przez silnik, powodując zużycie, zmniejszenie momentu obrotowego i ostatecznie ogólną produktywność. Po trzecie, zachowaj ostrożność, wykonując konserwację co tydzień lub co około 100 godzin użytkowania z tego prostego powodu, że ruchome części silników ulegają zużyciu.

Czasami może się wydawać, że budżet lub harmonogramy produkcji wymagają rezygnacji z planowej konserwacji. Należy pamiętać jednak, że sprzęt do poziomego wiercenia kierunkowego zwykle psuje się w niewłaściwym czasie, a naprawy mogą być bardzo kosztowne. Większości awarii można zapobiec dzięki metodycznej konserwacji; na dłuższą metę rzadko opłaca się go pominąć.