You are currently viewing Zespół na weselu to nie tylko tradycja

Zespół na weselu to nie tylko tradycja

Kiedy ustaliśmy termin ślubu, zaczęłam zwracać uwagę na szczegóły na weselach, na których bywaliśmy. Zwracałam uwagę na to, co mi się podobało, a co było według mnie karygodne, aby uniknąć takich sytuacji na swoim ślubie. Mimo to nie wyobrażałam sobie wesele bez zespołu muzycznego. 

Dlaczego nie wyobrażałam sobie wesele bez zespołu?

zespół na wesele z WrocławiaPoczątkowo z Krystianem nie mogliśmy zdecydować się, które rozwiązanie dotyczące muzyki bardziej nam odpowiada. Jednak można powiedzieć, że sytuacja sama się rozwiązała. Od mojego rodzinnego domu do kościoła droga wynosi niecałe pięć minut. Zdecydowanie nie opłacało nam się jechać samochodem, a ślub zamierzaliśmy wziąć w lipcu, więc prawdopodobnie będzie piękna słoneczna pogoda. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zespół na wesele z Wrocławia. W związku z tym uznaliśmy, że chcielibyśmy, aby zespół nam towarzyszył w drodze do kościoła. To zjawisko jest coraz rzadziej spotykane, dlatego bardzo nam na tym zależało. W przypadku dj-a nie byłoby takiej możliwości po prostu. Poza tym oboje z narzeczonym jesteśmy raczej tradycjonalistami, dlatego zależało nam na tradycjach. Byłam na dwóch weselach, gdzie muzyką zajmował się dj i według mnie nie ma porównania do tego, co jest w stanie zrobić zespół muzyczny. Uwielbiam muzykę na żywo, ponieważ jako mała dziewczynka uczyłam się grać na fortepianie i wiem, że musza musi brzmieć, aby ludzie ją poczuli. Niektórzy moi znajomi powiedzieli mi, że wybierają dj-a na wesele, ponieważ jest to tańsza opcja. Aby wesele było udane trzeba mieć na względzie dwie sprawy, a mianowicie jedzenie oraz muzykę. Na nich nie można oszczędzać. Wiele osób zastanawia się, dlaczego ceny zespół muzycznych są wyższe niż honorarium dj-a. Wbrew pozorom jest to bardzo proste, ponieważ zespoły muzyczne liczą minimum cztery osoby. W związku z tym cena jest wyższa niż w przypadku dj-a. Jako że zespół gra na żywo równoznaczne jest dla mnie to, że będzie robił sobie częściej przerwy.

Cenię sobie dobrą muzykę na żywo, dlatego trochę czasu zajęło mi to zanim znalazłam odpowiedni zespół. Sprawdziłam oczywiście ich portfolio oraz komentarze klientów, którzy korzystali z ich usług. Przede wszystkim zależało mi, aby znaleźć głos, które będą odpowiadać mi, a przede wszystkim będą w stanie zaśpiewać różnorodne piosenki.