You are currently viewing Zastosowanie wideorejestratora w aucie

Zastosowanie wideorejestratora w aucie

 

Niezwykle przydatnym gadżetem w samochodzie jest rejestrator jazdy. Jest to urządzenie, które nagrywa to co dzieje się przed maską samochodu podczas jazdy, a niektóre modele rejestrują nawet podczas postoju na przykład na parkingu. Jest pomocny w wielu losowych sytuacjach i często pomaga rozstrzygnąć spór podczas stłuczki. Czym się kierować podczas wyboru modelu?

Zalety posiadania rejestratora jazdy

rejestrator samochodowyCzęsto na drogach doświadczamy przykrych incydentów, które nie koniecznie są naszą winą. Bywa tak, że trudno się wytłumaczyć z różnych sytuacji podczas interwencji policji. Mając rejestrator samochodowy mamy niepodważalny dowód, który pokazuje kto dokładnie zawinił oraz co tak na prawdę się wydarzyło. Dlatego też stały się one tak popularne i są coraz częściej kupowane do samochodów. Materiał zostaje zapisany na karcie pamięci. Film nagrywa się w pętli, czyli poprzez nadpisanie najstarszego nagrania tym nowym. Jest to dużą zaletą, ponieważ nie musimy sprawdzać ile jeszcze miejsca zostało na karcie. Nie ma również ryzyka, że nie nagra się ten najważniejszy moment. Podczas wybierania odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na rozdzielczość nagrywania i prędkość poklatkową. Dodatkowymi atutami będzie jeżeli rejestrator jest wyposażony w tryb nocny oraz automatyczne nagrywanie po odpaleniu silnika. Warto posiadać taki specjalny rejestrator zwłaszcza jeżeli często jeździmy w pojedynkę i nie mamy świadka.

Takie urządzenie jest pomocne w trakcie jazdy, ponieważ pomaga zlikwidować poczucie bezkarności na drogach i zwalczać nieuprzejme zachowania niektórych kierowców. Groźne sytuacje na drodze często są niejednoznaczne. Sprawca może nie zgadzać się z naszym poglądem dotyczącym sytuacji i będzie winił nas. Warto wówczas mieć nagranie, które zostało zarejestrowane przez to urządzenie zamontowane na przedniej szybie samochodu.