You are currently viewing Zasady szybkiego importu

Zasady szybkiego importu

Przedsiębiorcy wielokrotnie rozważają dokonywanie importu z Chin, który tak samo jak zakup z innego kraju spoza Unii Europejskiej, wyróżnia się koniecznością dokonywania odprawy celnej. Sprawdzenie, czy sprzedawca jest rzetelną firmą, wydaje się oczywistym zadaniem. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy przedsiębiorcy zaczynają tracić czujność w tym zakresie. Ceny bywają na tyle atrakcyjne, że nie ma wątpliwości co do opłacalności transakcji.

Korzystamy z importu z Azji

szybki import z azjiNależy pamiętać, że w transakcjach z firmami z Chin konieczne jest zazwyczaj dokonanie przedpłaty. Z tego powodu przed dokonaniem przelewu warto sprawdzić w Internecie, czy inni polscy przedsiębiorcy współpracowali już z danym sprzedawcą oraz czy są dostępne jakieś opinie na jego temat. W przypadku firm, które od dłuższego czasu działają na rynku, opinie na ich temat można znaleźć na różnorodnych forach tematycznych. Dobra opinia, chociaż nie stanowi żadnej gwarancji, to jednak pozwala na wstępną weryfikację czy warto rozpocząć współpracę z danym kontrahentem. Warto zdecydować się na szybki import z Azji. Niestety współcześnie wiele chińskich produktów kojarzy się klientom z niską jakością wykonania oraz gatunkiem materiałów. Jednak nie w każdym przypadku tak właśnie jest. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić informacje na temat towarów od danego sprzedawcy oraz czy zdjęcia zaprezentowane na stronie internetowej nie odbiegają znacznie od wyglądu towaru w rzeczywistości. W tym wypadku możemy się posiłkować informacjami uzyskanymi od innych nabywców, którzy już mieli możliwość współpracowania z daną firmą. Ważną kwestią jest także fakt, czy uzyskamy od sprzedawcy fakturę. Poprawnie wystawiony dokument będzie bowiem podstawą do ujmowania poniesionych wydatków w kosztach firmy, co jest niezwykle ważne dla przedsiębiorców.

Przed importem towarów warto także sprawdzić dostępne formy płatności, zwłaszcza czy jest niezbędne posiadanie karty kredytowej. Płatności przelewem są przeważnie dokonywane w dolarach amerykańskich. W przypadku stałej współpracy z warto więc pomyśleć, czy niezbędne będzie założenie konta walutowego w USD. Kolejną istotną kwestią jest czas realizacji zamówienia. Warto sprawdzić, czy towar będzie wysłany od ręki czy jest dopiero na etapie produkcji.