You are currently viewing Żaluzje wewnętrzne czy zewnętrzne?

Żaluzje wewnętrzne czy zewnętrzne?

Wybierają żaluzje do swojego domu mamy do wyboru kilka opcji. Podstawowe rodzaje, które mamy do wyboru to żaluzje zewnętrzne i wewnętrzne. Oba ta warianty zapewnią nam podstawową ochronę przed Słońcem jednak, która wersja jest lepsza? I jakie najważniejsze zalety one mają?

Więcej informacji o żaluzjach

żaluzje poznańOdpowiadając na pytanie zadane we wstępie, zarówno żaluzje wewnętrzne jak i zewnętrzne mogą być tak samo dobre pod względem estetycznym. Żaluzje wewnętrzne na pewno lepiej się sprawdzą tym, którzy nie mają problemu z tym, by odsuwać je i zasuwać ręcznie, i dla których problemem byłoby montowanie elektryki. Wewnętrzne żaluzje manualne będą również tańsze, co dla wielu również jest bardzo istotną kwestią. Następna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to zabezpieczenie przed Słońcem. Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie lub poszczególne pomieszczenia były zabezpieczone tylko przed świecącym Słońcem, wystarczą zdecydowanie wewnętrzne sposoby zacieniania. Jeśli natomiast zależy nam na tym, by ochronić się przed nagrzewaniem pomieszczeń, warto zdecydować się na zewnętrznie montowany odpowiednik. Ochrona przed nasłonecznieniem, zwłaszcza w środku upalnego lata jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli nie mamy wakacji i musimy pracować. Jak wiadomo komputery nie lubią zbyt wysokiej tempertury, więc dobrze jest się na lato dobrze przygotować. Jeśli chcemy zakupić żaluzje Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele sklepów oferujących sprzedaż jednego i drugiego modelu.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup któregokolwiek modelu, warto również zastanowić się czy potrzebujemy dodatkowej ochrony antywłamaniowej i akustycznej izolacji (ważne na przykład w blokach obok szkół, lotnisk). Pamiętajmy również, by wybrać żaluzje, które nie ograniczają widoczności.