You are currently viewing Zalety kuracji chlorell

Zalety kuracji chlorell

Glony występują w wilgotnych środowiskach, na przykład w oceanach czy morzach. Także w wilgotnej ziemi, korze drzew czy nawet we wnętrzu innych organizmów. Mają różne barwy, w zależności od swojego składu i przebiegu wewnętrznych procesów, które towarzyszą ich rozwojowi, takim jak na przykład fotosynteza.

Jak działają kuracje chlorellą?

kuracja chlorelląNiektóre algi są zaliczane do tak zwanych ,,super foods” ze względu na swoje właściwości. Obecnie są stosowane jako suplementy diety oraz w leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych. Między tymi glonami jest chlorella. Kuracja chlorellą jest bardzo znaną metodą pozbywania się i zapobiegania właśnie chorobom cywilizacyjnym. Jest to gatunek należący do glonów. Dzięki zawartości chlorofilu jest glonem o zielonej barwie. Posiada szereg prozdrowotnych właściwości. Jest ze względu na właściwości odchudzające najbardziej znaną i najczęściej stosowaną algą. Zawiera też najwięcej chlorofilu wśród glonów, dzięki czemu zawdzięcza też swoją nazwę. Ma ona niesamowite właściwości do rozmnażania się w organizmie- w ciągu kilkudziesięciu godzin może namnożyć się kilkakrotnie. Jest porównywana często do innego glonu- spiruliny, ale ma mocniejsze od niej właściwości co sprawia, że jest wyjątkowa. Jeśli będziemy ją regularnie spożywać, organizm pozwoli na zregenerowanie swoich uszkodzonych tkanek. Glon ten ma wyjątkową zdolność- przywracania organizmowi sowich funkcji. Jest dlatego stosowana w leczeniu ran- wspomaga ich szybsze leczenie. Ma też właściwości kancerogenne oraz antyoksydacyjne. Odtruwa organizm oraz pozwala na jego oczyszczenie z toksyn. Stosowana jest często w leczeniu nałogów- palenia tytoniu oraz alkoholu. Ma również działanie przeciwzapalne dzięki właściwemu dla siebie składowi oraz jej regularne stosowanie obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu w organizmie. Jest źródłem cennych aminokwasów, takich jak tryptofan, który jest odpowiedzialny za uczucie radości- dlatego często stosuje się ją w leczeniu depresji oraz redukcji zmęczenia.

Spożywanie glonów powoduje same zalety- od lepszego samopoczucia i poprawy wyglądu aż po leczenie groźnych chorób. Glony są u nas w kraju jeszcze dosyć mało popularne i przez wiele osób niedoceniane ale tylko dlatego, że ich popularność stopniowo się u nas klimatyzuje.