You are currently viewing Zakup kątowników z aluminium

Zakup kątowników z aluminium

Kątownik aluminiowy anodowany posiada wyjątkową odporność na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie jest tani. Dlatego jego zastosowanie znalazło udział w wielu gałęziach gospodarki. Zarówno w domach prywatnych, jak i w halach przemysłowych, po prostu bardziej opłaca się stosować tego typu kątowniki, niż np. tradycyjne, drewniane, czy z innego równie tradycyjnego materiału. Kątownik jest narażony na wiele czynników i należy go chronić.

Lekki, aluminiowy kątownik

anodowane kątowniki aluminiowePoza niewątpliwą jakością, wytrzymałością, niską ceną, taki kątownik jest jeszcze dodatkowo lekki. Jest go bardzo łatwo zamontować przy ścianie. Doskonale zabezpiecza róg pomiędzy ścianą, a podłogą. Poza tym taki profil z aluminium można łatwo ze sobą łączyć, wyginać pod kątem, modelować i dostosowywać do potrzeb. Np. anodowane kątowniki aluminiowe można ze sobą łączyć za pomocą spawania, ale trzeba używać odpowiednich łączników. Po wykonanej pracy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby poddać je malowaniu na odpowiedni, wcześniej wybrany kolor. Po takich zabiegach, profil aluminiowy będzie praktycznie niewidoczny w miejscu swego zamocowania i jednocześnie będzie chronił te miejsca. Kątowniki można oczywiście także anodować. Ma to na celu zabezpieczenie antykorozyjne i mechaniczne powierzchni metalowej. Jednocześnie staje się ona wyjątkowo ozdobna. Jej faktura zewnętrzna staje się matowa. Oczywiście nie tylko kątowniki są zabezpieczane w ten sposób. Można tak zabezpieczać wiele przedmiotów wykonanych z aluminium, np płaskowniki, ceowniki, teowniki, czy profile zamknięte, a nawet rury zarówno o przekroju okrągłym, jak i kwadratowym. To bardzo wygodne. Minimalizuje koszty, jednocześnie upiększając, lub eliminując wizualnie metalowy przedmiot z pomieszczenia (jeśli np. pomalujemy go kolorem farby takim samym, jak ściana, czy podłoga).

Wykorzystanie aluminium w gospodarce jest ogromne. Jest to stop, który nie zagraża w żaden sposób człowiekowi, ani środowisku naturalnemu. A przecież to jest najważniejsze. Aluminium jest poza tym wyjątkowo plastyczne. Można bez strat modelować je i nadawać mu kształty, które są akurat potrzebne w danym pomieszczeniu, czy gdziekolwiek indziej. Warto stosować ten stop, ponieważ jednocześnie jest lekki i tani. To wyjątkowy materiał, o różnym przeznaczeniu.