You are currently viewing Zadaszamy nasze baseny

Zadaszamy nasze baseny

Posiadanie własnego basenu jest spełnieniem marzeń bardzo wielu osób. Taki basen nie tylko daje wytchnienie w bardzo upalne dni, których z roku na rok mamy w naszym kraju coraz więcej, ale też jest miejscem spotkań dla całej rodziny i daje możliwość wspólnej zabawy czy nawet nauki pływania. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór basenów. Należy pamiętać tylko o tym przy zakupie basenu, że zawsze będzie on wymagał regularnej inwestycji, głównie związanej z utrzymaniem w nim czystości. 

Praktyczny dach nad basenem

wytrzymałe zadaszenia basenowe - cenyBasen w ogrodzie to nie tylko czysta przyjemność. Wiąże się on bowiem z koniecznością inwestowania w utrzymanie w nim czystości. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o uzdatnianie wody za pomocą różnego rodzaju specyfików. Regularnie trzeba też usuwać zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, gałęzie i tak dalej. Niezbędne, zarówno przy większych, jak i mniejszych basenach, okazują się więc basenowe odkurzacze, a także różnego rodzaju siatki, które wyłapią niechcianych gości z wody. Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku basenów wpuszczanych w ziemię, jest zakup zadaszenia. Wiele osób kupuje wytrzymałe zadaszenia basenowe – ceny ich okazują się bowiem bardzo przystępne. Takie zadaszenia nie tylko chronią wodę przed wpadaniem liści czy piasku, ale jednocześnie utrzymują ciepło i pozwalają się kąpać nawet w zimne i deszczowe dni. Wiele zadaszeń można przesuwać i ustawiać do określonej długości, co też jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zadaszenia, szczególnie tych dużych i głębokich basenów przydadzą się też w sytuacji, kiedy mamy dzieci. Mogą się one same bawić w ogrodzie, kiedy to basen jest w pełni zakryty. Zadaszenie daje nam więc gwarancję bezpieczeństwa. Dach nad basenem może być wysoki lub niski, półokrągły lub zupełnie prosty, cały matowy lub transparentny. Jak chodzi o przezroczystość, to najczęściej wybierana jest ta druga opcja.

Każdy basen ogrodowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która nie tylko będzie miała utrzymać wodę w odpowiedniej zdatności, ale też zapewni jej czystość. Bardzo częstym rozwiązaniem, stosowanym przez właścicieli basenów ogrodowych, są specjalne zadaszenia transparentne, które umieszcza się nie tylko w celu zapewnienia ochrony przed zanieczyszczeniami. Takie zadaszenia zapewniają też bezpieczeństwo dzieciom.