You are currently viewing Zabezpieczenie przed upadkiem

Zabezpieczenie przed upadkiem

Pracując na wysokościach musimy uważać na siebie, aby nie upaść z wysokości. Upadek z wysokości może być bardzo niebezpieczny. Dlatego podczas różnych prac, szczególnie na budowie stosuje się różne zabezpieczenia przed upadkiem. Nie tylko na budowie pracuje się na wysokościach, ale również podczas mycia okien na wysokościach.

Różne konstrukcje chroniące przed upadkiem

konstrukcje zabezpieczające przed upadkiemMiejsce pracy powinno być bezpieczne i to bezpieczeństwo powinno być zapewnione przed pracodawce. Podczas prac na wysokości są stosowane konstrukcje zabezpieczające przed upadkiem. Konstrukcje te jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie chronić przed ewentualnym upadkiem. Często w około budynku są stawiane rusztowina na które wychodzą robotnicy, aby odmalować budowle, czy ocieplić i tym podobne. Praca na takim rusztowaniu bardzo wysoko może okazać się niebezpieczna. Ktoś może się pośliznąć i upaść, czy ktoś kogoś może przez przypadek popchnąć. Dlatego na rusztowaniu zawiesza się specjalną siatkę chroniącą przed ewentualnym upadkiem. Siatka jest wykonana z bardzo trwałego, jak i grubego materiału. Musi być ona odpowiednio naprężona, aby nie upaść między rusztowaniem a siatką. Oczywiście są jeszcze inne konstrukcje zabezpieczające prze upadkiem. Wybór konstrukcji zależy od miejsca pracy. Jeśli ktoś mosty naprawia to siatka nic nie da, ponieważ taka osoba musi być zabezpieczona silnymi linami, ponieważ wówczas wisi obok mostu. 

Ogólnie są różne konstrukcje, które mają za zadanie zabezpieczyć przed upadkiem. Każde zabezpieczenie ma spełnić takie same funkcje. Bezpieczeństwo pracowników jest bardzo ważne. Dlatego podczas pracy na dużych wysokościach to zabezpieczenie musi być. Najczęściej spotyka jest siatka, ponieważ najczęściej pracuje się na rusztowaniu przy budynkach.