You are currently viewing Zaawansowana stacja ładowania

Zaawansowana stacja ładowania

Większość kierowców samochodów elektrycznych używa fabrycznych ładowarek, które dołączane są do wyposażenia każdego nowego samochodu elektrycznego. Dla większości kierowców są one w zupełności wystarczające, aczkolwiek niektórzy uważają, iż są one nieszczególnie wygodne. Nowoczesne ładowarki i stacje ładujące, zwłaszcza te które mogą obniżyć koszty eksploatacji samochodu elektrycznego w znacznym stopniu.

Nowoczesne stacje ładujące samochody elektryczne

solidne domowe stacje ładowania samochodów elektrycznychStacje ładujące są coraz częściej wybierane przez kierowców samochodów elektrycznych, gdyż umożliwiają one ładowanie samochodów bez zużycia energii elektrycznej z sieci domowej. Solidne domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych mają coraz częściej własne zasilanie, najczęściej panele słoneczne, generujące energię używają do zasilania pojazdów, więc ich zastosowanie nie generuje wyższych kosztów energii. Stacje te mogą być również używane jako miejsca parkingowe oraz wiaty, gdyż są najczęściej zadaszone, a na dachach montowane są właśnie panele. Stacje są bardziej rozbudowane niż zwykłe ładowarki, głównie pod kątem zabezpieczeń przed przepięciami, uszkodzeniami spowodowanymi warunkami pogodowymi czy jakimikolwiek awariami, które mogłyby zaszkodzić pojazdowi. Często są bardzo silnie zautomatyzowane, i mogą pracować całkowicie bez nadzoru, po uprzednim ustawieniu ich trybu pracy oraz wszystkich funkcji. Stacje mają bardzo różne gabaryty. Mogą być więc zarówno bardzo gabarytowe, i wyglądać niczym duże carporty przy domach, ale również zdarza się iż są kompaktowe i nie zajmują nadmiernie dużo miejsca. Te ostatnie przydają się kierowcom którzy nie mają za dużo przestrzeni przy domu, i preferują małe urządzenia. Nowoczesne stacje można dostać zarówno u producentów samochodów elektrycznych, jak i w firmach które produkują sprzęt do samochodów, oraz akcesoria do ładowarek.

W ofertach można znaleźć bardzo zróżnicowane stacje ładowania, niektóre bardzo zaawansowane i skomplikowane, a firmy które sprzedają takowe stacje często oferują również ich montaż na wybranym miejscu w cenie zakupu. Jest to atrakcyjna oferta dla właścicieli samochodów, gdyż montaż takich ładowarek jest często dość wymagający, i zajmuje dość dużo czasu by bezpiecznie zamontować sprzęt w wybranym miejscu.