You are currently viewing Wytrzymałe stoły warsztatowe

Wytrzymałe stoły warsztatowe

 

Powierzchnie robocze o wysokiej jakości były przydatne nie tylko w dużych zakładach pracy, ale również w przydomowych warsztatach lub niewielkich placówkach, zajmujących się naprawami mechanicznymi czy obróbką materiałów. Nowoczesne stoły warsztatowe mogły być bowiem uznane za narzędzia same w sobie, znacznie ułatwiając wszystkie wykonywane zadania, niezależnie od ich złożoności czy poziomu wymaganej dokładności.

Nowoczesna powierzchnia robocza do warsztatu

stoły przemysłoweStare stoły, używane w niemal każdym warsztacie czy zakładzie pracy posiadały drewniane blaty, bardzo podatne na uszkodzenia i zużycie. Nowoczesne stoły przemysłowe były natomiast zaprojektowane przede wszystkim z myślą o trwałości i niezawodności, posiadając powierzchnie robocze wykonane głównie ze stali lub wytrzymałych tworzyw sztucznych. W zależności od przeznaczenia i poziomu wyposażenia stołu, mogły one posiadać również wydzieloną przestrzeń do prac precyzyjnych, pomalowaną w kontrastujące odcienie zieleni. Takie malowanie umożliwiało nie tylko szybkie znalezienie najdrobniejszych elementów, pozostawionych na powierzchni roboczej, ale również znacznie zmniejszało zmęczenie oczu podczas długich prac, ułatwiając skupienie się na naprawianym czy obrabianym materiale. Wytrzymałość stołów znacznie ułatwiała również wykorzystanie wszelkich narzędzi elektrycznych, używanych na stanowisku pracy, znacznie rzadziej skutkujące uszkodzeniami powierzchni roboczych czy utratą funkcjonalności samego stołu. Modele najbardziej zaawansowane były często wyposażane w podświetlenie w neutralnym kolorze światła, skierowane bezpośrednio na powierzchnię roboczą w taki sposób, by zapewniać pracownikowi jak największą widoczność, ale nie utrudniać wykonywania prac.

Owe podświetlenie mogło być regulowane w bardzo wysokim stopniu, a możliwa była zarówno zmiana jasności światła, jak również położenie lamp, oraz ich regulacja w sposób zapewniający jak najlepszą widoczność podczas pracy. Wszystkie nowoczesne stoły wykonywane były z najwytrzymalszych stopów stali, znoszących bardzo dobrze warunki na najbardziej wymagających stanowiskach pracy, ulokowanych w dużych zakładach przemysłowych, dlatego coraz częściej zastępowały one stare warsztatowe modele, od dawna przestarzałe i znacznie mniej wygodne.