You are currently viewing Wycenianie nieruchomości użytkowych

Wycenianie nieruchomości użytkowych

 

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej hoteli, a także pensjonatów, które udostępniają lokal klientom na określony czas, najczęściej dobowy. Klienci korzystający z tych lokali, są to osoby przybywające do danego hotelu najczęściej z oddalonych okolic kraju, dlatego też w celu poszukiwań lokalu noclegowego, osoby te decydują się na wynajem lokalu w hotelu, który posiada określonej wysokości stawkę za nocleg.

Wycena lokali użytkowych

wycena nieruchomości komercyjnychPrzed dopuszczeniem lokalu komercyjnego do użytku, konieczne jest wycenienie lokalu na bazie standardu oferowanego przez właściciela, a także personelu. Dlatego też instytucje mogące wyceniać nieruchomości, świadczą usługi polegające na dokładnym określeniu stawki za nocleg, adekwatnej do panujących warunków w lokalu, jak również według świadczonych usług przez personel. Wycena nieruchomości komercyjnych opiera się także na wycenie nieruchomości w postaci budynku, który zostaje przeznaczony na wynajem lub sprzedaż, wówczas usługa wyceny jest zupełnie inna, a na podaną wartość wyceny wpływają zupełnie inne czynniki. Dlatego też przy sprzedaży jakiegokolwiek lokalu użytkowego, takiego jak restauracja, hotel, czy też salon, konieczne jest wycenienie nieruchomości na podstawie średniej rynkowej, jak również ewentualnych udogodnień dla potencjalnych klientów, w postaci na przykład parkingu podziemnego, windy, oraz pozostałych. Nie bez znaczenia okazuje się także sposób wykończenia, a także zastosowanych materiałów wykończeniowych w danej nieruchomości. Niektóre z nich posiadają wysokiej klasy płytki ceramiczne, spieki kwarcowe, jak również drewniane deski wykończeniowe, które wpływają na wzrost wartości danej nieruchomości. Po dokonaniu już wyceny, nieruchomość może zostać sprzedana w cenie określonej według uznania właściciela.

Warto jednak wystawić na sprzedaż nieruchomość w cenie wskazanej przez rzeczoznawcę, dzięki czemu mamy znacznie większe szanse na sprzedaż danego lokalu w znacznie krótszym czasie, a jednocześnie nie stracimy zbyt wiele na ewentualnych negocjacjach, czy też na wkładzie własnym, który włożyliśmy w wcześniejszy zakup danej nieruchomości. Wycena komercyjnych lokali opiera się wyłącznie na wycenie lokali użytkowych, takich które zostają wykorzystywane w celach biznesowych.

Wycenę zrobi http://www.estimus.com.pl/