You are currently viewing Wybieramy nowoczesną usługę czyszczenia suchym lodem

Wybieramy nowoczesną usługę czyszczenia suchym lodem

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż czyszczenie suchym lodem jest najlepszą metodą na usunięcie zanieczyszczeń chemicznych w maszynach produkcyjnych i ich małych częściach. Nie wywołuje korozji, jak może to mieć miejsce przy używaniu do czyszczenia wody z różnymi chemikaliami, które mogą pozostawiać smugi, które będą prowadziły do erozji metalowych części.

Suchy lód idealnie czyści maszyny przemysłowe

usługi czyszczenia suchym lodemObecnie usługi czyszczenia suchym lodem są coraz częściej wykorzystywane do czyszczenia maszyn produkcyjnych, taśm produkcyjnych oraz ich podzespołów, do których bardzo trudno jest się dostać. Czyszczenie suchym lodem bardzo podobne jest do czyszczenia piaskiem, z tą różnicą iż zamiast ziarenek piasku pod ciśnieniem powietrza uwalniane są tysiące lodowych granuklów, które pod ciśnieniem zawsze dotrą do najgłębiej osadzonych elementów sprzętu technicznego i produkcyjnego. Czyszczenie nie pozostawia smug i zabezpiecza czyszczone części przed rozwojem erozji, dzięki czemu będą nam one dłużej służyć w prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Suchy lód usuwa smar, lakier, czy rozlaną farbę. Czyszczenie nie zajmuje tak dużo czasu, jak to tradycyjne, do którego używamy wody i detergentów. Nadto, możemy korzystać z tej usługi rzadziej niż przy tradycyjnym myciu i czyszczeniu, również tym mechanicznym. Tutaj cząsteczki lodu wydostają się ze specjalnej maszyny, czyszczą wszelkie zanieczyszczenia produkcyjne, czy osadu lakieru bądź smaru. Nigdy nie musimy czyszczonego sprzętu suszyć, czy dodatkowo wycierać. Z uwagi na brak detergentów, które stosowane są w czyszczeniu detergentami, czyszczenie lodem nie jest groźne dla środowiska. Lód możemy używać nawet do maszyn produkujących w przemyśle spożywczym. Nadto, efekty przeprowadzonego czyszczenia widoczne są gołym okiem, gdyż wszystkie zanieczyszczenia, czy plamy, odklejają się od czyszczonych powierzchni. Czyszczenie to jest bardzo dokładne, ale łagodniejsze od czyszczenia piaskowego, które można stosować do oczyszczania większych maszyn.

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z usług czyszczenia maszyn i sprzętu przy użyciu suchego lodu, który uwalniany pod dużym ciśnieniem wylatuje z maszyny, a lodowe granulki docierają do najmniejszych i najtrudniej dostępnych elementów sprzętu przemysłowego i produkcyjnego. Czyszczenie nie powoduje korozji i jest bezpieczne dla maszyn. Nadto, zabezpiecza je przed korozją.