You are currently viewing Wspinaczka na prawdziwych skałach

Wspinaczka na prawdziwych skałach

Jakiś czas temu w naszym mieście powstała nowa, duża hala sportowa. Znalazła się w niej duża sala do takich dyscyplin jak siatkówka, piłka nożna czy koszykówka, a także duża sala ze ściankami do wspinaczki. Okazuje się, bowiem, że wspinaczka staje się coraz bardziej popularnym zajęciem, które pochłania osoby w różnym wieku, nawet małe dzieci. Ja również postanowiłam się przejść na taką ściankę i się zakochałam. Okazało się, że wspinaczka jest zajęciem, które pozwala mi się w pełni zrelaksować pod kątem emocjonalnym.

Profesjonalny kurs ze wspinaczki

licencjonowane kursy wspinaczkoweMówi się, że sport to zdrowie i jest w tym mnóstwo prawdy. Ruch jest częścią zdrowego stylu życia. Nie tylko wpływa na nasze ciało, ale też na emocje. Różnego rodzaju dyscypliny sportowe pomagają oczyścić nas z negatywnych myśli. Dla mnie taką dyscypliną sportową, w której zakochałam się niedawno, a która doskonale wpływa na moje samopoczucie, jest wspinaczka. Na razie wspinam się na sztucznych ściankach o średnim stopniu trudności, jednak mam w planach za jakiś czas wziąć udział w profesjonalnym kursie, który nauczy mnie wspinania się po prawdziwych skałach. Takie licencjonowane kursy wspinaczkowe mają różne stopnie trudności i trwają zazwyczaj kilka dni. Wyjeżdża się w jakieś piękne, zielone miejsce, zazwyczaj położone gdzieś w górach, gdzie nie brakuje idealnych do nauki skał. Kursy prowadzone są przez profesjonalistów i uczestniczy w nich od kilku do kilkunastu osób. Żeby wybrać się na taki kurs w terenie trzeba mieć jakieś podstawy na sztucznych ściankach, dlatego cały czas szlifuje swoje umiejętności. Dużym plusem profesjonalnym kursów wspinaczkowych w terenie jest to, że obejmują one zarówno teorię, jak i praktykę. Nie trzeba mieć też zazwyczaj własnego, pełnego sprzętu, bo jest on wypożyczany w ramach całego kursu. Profesjonaliści są nam w stanie dopasować wszystko pod nasz wzrost.

W ostatnim czasie zaczęłam pasjonować się dość nietypowym sportem, jakim jest wspinaczka. Na razie ćwiczę swoje umiejętności na sztucznych ściankach w nowo powstałej hali, ale pewnie w przyszłym roku wybiorę się na kurs w terenie. Będę mogła wówczas opanować umiejętności wspinania się po prawdziwych skałach. A to wszystko pod okiem specjalistów, którzy profesjonalnie wspinają się od wielu lat.