You are currently viewing Wskazówki dotyczące wyboru kurtyny drzwiowej z PVC

Wskazówki dotyczące wyboru kurtyny drzwiowej z PVC

Dobrze zarządzana firma zawsze będzie miała na swoim miejscu odpowiedni sprzęt. To jest właśnie powód, dla którego można zobaczyć prawidłowo zamontowaną kurtynę drzwiową z PVC w miejscach, w których jest potrzebna. Przede wszystkim ten rodzaj drzwi jest używany w zakładach przetwórstwa spożywczego lub tam, gdzie wózki widłowe normalnie musiałyby przejść przez drzwi.

Do czego przydają się kurtyny paskowe?

kurtyna paskowa pcvZapewnia bezpieczny, sanitarny i łatwy dostęp zarówno dla ludzi, jak i maszyn. PVC lub polichlorek winylu jest polimerem termoplastycznym i jest trzecim najczęściej produkowanym tworzywem sztucznym na świecie. Jego popularność wynika głównie z tego, że jest bardzo przystępna cenowo, bardzo trwała i bardzo łatwa w montażu, co pozwala na wiele jej zastosowań. Oprócz zastosowania jako zasłony drzwiowe, PVC jest również ulubionym materiałem do produkcji podłóg, węży, materiałów dachowych, rur, do instalacji kabli, a także do łóżek wodnych i innych nadmuchiwanych przedmiotów. Montaż kurtyny drzwiowej z PVC ma swoje zalety dla środowiska. Chociaż umożliwia łatwy dostęp dla ludzi, wózków widłowych i innego tego typu sprzętu, może również skutecznie chronić przed szkodliwymi i niepożądanymi elementami, takimi jak kurz, hałas, owady, rozpryski, wyładowania spawalnicze i przeciągi. Dzięki temu jedna strona drzwi jest bezpieczna i nie zanieczyszczona przez drugą. Dlatego wybierając zasłonę z PVC, musimy najpierw wiedzieć, jakiego gatunku będziemy potrzebować. Obecnie istnieją trzy rodzaje gatunków: standardowa, polarna i prążkowana kurtyna paskowa pcv. Standard jest najczęściej używany w miejscach, w których temperatura nie spada poniżej zera stopni. Z drugiej strony, jeśli zamierzamy zainstalować zasłonę w zakładzie przetwórstwa spożywczego lub chłodni, lepszym rozwiązaniem będzie klasa jakości polarnej. Wybierz zasłony prążkowane, jeśli zamierzamy używać ich tam, gdzie często będą przez nie przejeżdżać wózki widłowe. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar i istnieją standardowe rozmiary do różnych zastosowań.

Rozmiar 200/2 jest zalecany do ruchu pieszego. 300/2 jest przeznaczony do lekkiego ruchu mechanicznego i ludzkiego. 300/3 jest idealny do umiarkowanego ruchu mechanicznego i pieszego. A 400/4 jest zalecany do intensywnego ruchu mechanicznego. Powinniśmy skonsultować się z producentem kurtyn do drzwi z PVC, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla naszych potrzeb i czy może go dla nas dostosować.