You are currently viewing Wózek do roweru

Wózek do roweru

Posiadanie dziecka wiąże się z zakupem pewnych artykułów, które będą mu niezbędne przez kilka pierwszych lat życia. Będzie to przede wszystkim wózek, łóżeczko, zabawki, czy ubranka. Jeżeli chodzi o wózek, to istnieje kilka rodzajów.

Jak wyglądają wózki rowerowe?

wózki do rowerówKażdy rodzic dziecka w wieku do około trzech, czterech lat, posiada choć jeden wózek. Na początku jest to głęboka gondola, w której maluszek leży, potem spacerówka dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Jest jeszcze jeden typ wózków, które są popularne wśród aktywnych sportowo rodziców. Są to wózki do rowerów, w których możemy przewozić jedno, lub dwoje dzieci, albo po niewielkich zmianach w konstrukcji, mieć wózek do biegania. Taki model raczej mało przypomina klasyczną spacerówkę, ale za to świetnie spełnia swoje zadania i jest bezpieczny. Siedzisko jest wyposażone w pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, a cała obudowa wózka ma zamkniętą formę, więc nic nie wpadnie do środka. Wózek zapina się specjalnym wysięgnikiem do tylnego koła roweru przez co rodzic ma pełną kontrolę na d wózkiem. Jeżeli mamy ochotę pobiegać z dzieckiem, to wystarczy zamienić wysięgnik na niewielkie przednie koło do biegania. Wózek jest bardzo zwrotny, lekki i łatwo się go prowadzi. Po złożeniu przyczepkę możemy schować w szafie, na strychu, lub w garażu, bo nie zajmuje dużo miejsca. Jest bardzo pojemny i posiada sporo bocznych i zewnętrznych kieszeni, do których możemy schować wszystkie niezbędne rzeczy naszego dziecka.

Wózki do biegani i do jazdy na rowerze, możemy kupić najtaniej w internecie, ale znajdziemy je też w dobrych sklepach rowerowych. Ich ceny zaczynają się od półtora tysiąca, a kończą nawet na pięciu tysiącach złotych. Wszystko zależy od firmy i wyposażenia wózka.