You are currently viewing Wakacje na jachcie

Wakacje na jachcie

Wakacje nad wodą są jedną z najchętniej wybieranych form wypoczynku. Jeździmy nad morze, do miejscowości położonych nad jeziorami. Chętnie też korzystamy z uroków rzek, wybierając się nimi na spływy kajakowe. Na nadmorskich plażach najchętniej się opalamy i orzeźwiamy we wodzie, natomiast jeziora służą często jeszcze innym celom. Na jeziorach można wypoczywać w sposób aktywnym. Jednym z najpopularniejszych miejsc, położonych nad jeziorami, są oczywiście malownicze Mazury.

Wynajem jachtu bez patentu żeglarskiego

czarter jachtów motorowodnychIstnieje wiele sposobów na spędzenie urlopu. Jedne osoby wybierają się w tym celu nad morze, inne w gory, a jeszcze inne szukają możliwości na aktywne spędzenie czasu na przykład na spływach kajakowych lub na rejsie jachtem po jeziorze. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na spędzanie wolnego czasu nad wodą są Mazury. Malowniczo położone tam jeziora są prawdziwą perełką turystyczną. Bardzo ciekawym sposobem na aktywny wypoczynek jest czarter jachtu i pływanie nim po akwenach wodnych. Standardowe łodzie wymagają posiadania patentu żeglarskiego, jeżeli chcielibyśmy wybrać się na rejs z rodziną lub przyjaciółmi musimy więc zabrać osobę, która potrafi się posługiwać jachtem. Okazuje się jednak, że istnieją jeszcze inne możliwości, niewymagające od nas żadnych kursów. Jedną z opcji jest czarter jachtów motorowodnych, które nie wymagają od nas specjalistycznej wiedzy. Wystarczy specjalny kurs, który mamy wliczony w cenę wynajmu jachtu. Kurs ten trwa zaledwie kilka godzin i polega na tym, że wykwalifikowana osoba uczy nas tego, w jaki sposób obsłużyć jacht i jak zachować się w określonych sytuacjach. Nie są to skomplikowane umiejętności, więc jest je w stanie opanować każda osoba. Większość motorowych jachtów posiada wyposażenie umożliwiające nam nocowanie na nim. Największe jachty posiadają nawet do ośmiu miejsc do spania, kuchnię i łazienkę z przyszniccem. 

Jednym z miejsc, w których coraz chętniej spędzamy wakacje, są Mazury. Doceniamy ich malownicze krajobrazy i możliwości, jakie dają nam duże akweny wodne. Coraz więcej osób decyduje się spędzić urlop na wodzie, wynajmując samemu lub z całą rodziną jacht. Istnieją łódki, które nie wymagają patentu żeglarskiego, tylko kilkugodzinnego kursu, który odbywa się na miejscu.