You are currently viewing Wakacje na Green Velo

Wakacje na Green Velo

W tym roku już trzeci raz z rzędu zdecydowaliśmy się spędzić urlop aktywnie. I to bardzo aktywnie. Od dwóch lat jeździliśmy na rowerach podczas wakacji. Najpierw trochę po górach, a rok później z perspektywy siodełka zwiedziliśmy polskie wybrzeże, od zachodu aż po Trójmiasto. Tak nam się spodobało, że ponownie zdecydowaliśmy się właśnie na tego typu wakacje. A że z natury jesteśmy raczej osobami aktywnymi, to nie było problemu, żeby podjąć właśnie taką decyzję.

Szlak Green Velo idealny na urlop

pokoje przy szlaku green veloTym razem zaplanowaliśmy zwiedzanie wschodniej części kraju. Stwierdziliśmy, że pokonanie szlaku Green Velo będzie świetnym pomysłem i przede wszystkim świetną przygodą. Na początku trochę zastanawialiśmy się, w którym miejscu rozpocząć naszą podróż, ale w końcu uznaliśmy, że przejedziemy cały szlak, czyli od województwa świętokrzyskiego przez podkarpackie, lubelskie, podlaskie, na Pomorzu  kończąc. Długa trasa i spore wyzwanie, ale na rowerach spędzamy dużą część czasu, więc doszliśmy do wniosku, że nie może być aż tak źle. Musieliśmy jednak zaplanować noclegi, w końcu kilkanaście dni w trasie to był zakładany plan. Na szczęście bardzo łatwo znaleźć pokoje przy szlaku green velo. Co więcej, ogromna część z nich to miejsca bardzo sprzyjające rowerzystom. Można tam znaleźć myjki dla rowerów, stojaki, a nawet zadaszone schowki, gdzie można zamknąć sprzęt na noc. Nawet serwis zdarza się odszukać w niektórych częściach Green Velo. Poza tym trafiliśmy na komfortowe pokoje, w których mogliśmy odpocząć po trudach całodniowej jazdy. Restauracja na miejscu albo kuchnia do dyspozycji to na pewno udogodnienia, które bardzo nam się przydały. Kolacje czy śniadania po podróży albo przed wyruszeniem w trasę to przecież szalenie ważny punkt tego typu wypraw. Oczywiście część obiektów, w których nocowaliśmy, znajdowała się bliżej trasy, do innych musieliśmy troszeczkę dojechać, ale nie stanowiło to żadnego problemu.

Tym bardziej że przy okazji naszym celem było oczywiście zwiedzanie. Ciekawych miejsc, interesujących historycznych obiektów, muzeów i wielu innych nie brakuje w okolicy Green Velo. Dlatego mieliśmy okazję zobaczyć wiele pięknych zakątków kraju. Poza tym jazda na rowerze w tych regionach to również możliwość spędzania czasu we wspaniałych okolicznościach przyrody. Na Lubelszczyźnie czy Podlasiu na pewno ich nie brakuje, podobnie jak na innych odcinkach Green Velo.