You are currently viewing Używanie wkrętów do drewna na torx

Używanie wkrętów do drewna na torx

W branżach meblarskich i stolarskich bardzo ważnym elementem montowania wszelkiego rodzaju konstrukcji są dobrej klasy wkręty. Wśród fachowca dużym uznaniem cieszy się na przykład typ torx, który na dodatek często jest oferowany w typie samo wiercącym. Dzięki tego rodzaju wkrętowi możliwa jest szybka i sprawna praca w warsztatach stolarskich oraz w domowym zaciszu.

Wkręty torx z systemem samo wiercącym

wkręty na torxDzięki temu, że łeb śrub jest przystosowany do wkrętów w typie torx, możliwe jest jak najlepsze przeniesienie sił. Monterzy oraz stolarze cenią sobie wkręty na torx właśnie za to, że mogą one być używane niezwykle intensywnie, a śruby tego typu nie powodują szybkiego zużywania się narzędzi. Wkręt typu torx tym właśnie różni się od zwykłej śruby imbusowej, że może przenosić siły w sposób optymalny, a wkręcanie nie niszczy gniazd, co może uniemożliwić wykręcenie śruby. Wkręty torx do drewna bardzo łatwo wkręcają się w każdy materiał, a siła, która musi zostać użyta do ich wkręcania, jest dużo mniejsza niż w przypadku śrub imbusowych. Wśród pracowników branży stolarskiej popularnym typem śruby są modele samo wiercące. Dzięki temu, że posiadają one frezowane ostrze, możliwe jest bardzo szybkie przykręcenie oraz centrowanie śruby. Dzięki takiej budowie, pracownicy nie muszą nawiercać dziur w materiale drewnianym, a śruba równo i szybko nawierca go, jednocześnie się wkręcając. Dzięki temu zwiększa się szybkość i precyzja montowania wielu produktów drewnianych.

Wkręty typu torx są jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej używanych wkrętów, projektowanych do łączenia elementów drewnianych. Dzięki temu, że są niezwykle odporne na wyciąganie, mogą być stosowane do wielu połączeń materiałowych. Wkręt tego typu jest także niezwykle estetyczny.