You are currently viewing Usztywniane pokrowce wędkarskie

Usztywniane pokrowce wędkarskie

Każdy wędkarz oraz cała jego rodzina doskonale wie jak dużo sprzętu z reguły zabiera się na zasiadkę nad wodą. Szczególnie tyczy się to osób łowiących ryby metodą gruntową. Karpiarze niekiedy muszą kupować specjalne wózki do transportu swoich wędek, podbieraków, sieci czy foteli wędkarskich. Jedną z najważniejszych rzeczy jakie wędkarz musi posiadać jest jednak pokrowiec do transportu wędek.

Polecane pokrowce dla wędkarza

pokrowiec na wędkiDla każdego wędkarza jego wędki są czymś niezwykle cennym. Będąc wędkarzem mogę coś na ten temat powiedzieć. Ważną sprawą jest jednak transport wędek na łowisko. Każdy kto wybiera się na ryby stara się zabezpieczyć swoje kije i pozostały sprzęt by w całości dotarł nad wodę. W związku z tym każdy wędkarz zaopatruje się w pokrowiec na wędki. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli pokrowców. Różnią się one od siebie przede wszystkim długością. Dla wędek składających się z dwóch elementów składowych pokrowce muszą być na tyle długie by mogły pomieścić taką wędkę złożoną na pół. Wędki do połowu metodą gruntową są zazwyczaj bardzo długie bowiem osiągają nawet 4 metry ale możemy je składać w taki sposób, że ich długość transportowa nie przekroczy 160cm. Niemniej jednak warto pomyśleć o kupnie pokrowca nieco większego. Z czasem może się okazać, że zdecydujemy się na kupno dłuższej wędki i w takim wypadku konieczne by było kupienie nowego pokrowca więc lepiej wziąć taką ewentualność pod uwagę.

Ogólnie rzecz biorąc ceny pokrowców są bardzo zróżnicowane. Obecnie najdroższymi ale zarazem najlepszymi pokrowcami są te, które wykonane są z usztywnianego materiału. W ten sposób jeszcze lepiej zabezpieczymy przewożone wędki. Pokrowce możemy bardzo łatwo nabyć w różnych sklepach internetowych ale dostępne są również w stacjonarnych sklepach wędkarskich.