You are currently viewing Uszczelki do turbiny

Uszczelki do turbiny

Co jak co, ale w mojej turbosprężarce, którą posiadałem od naprawdę wielu lat nie wymieniałem nic. Nie wiedziałem w ogóle jak mógłbym to zrobić, bo nie posiadałem żadnego technicznego doświadczenia. Dzisiaj każdy przecież może pozwolić sobie na wybór nowych sprężarek, ale trzeba pamiętać o odpowiedniej wymianie uszczelek.

Wymiana uszczelek w turbinach

turbina zestaw uszczelekKażdy z klientów powinien zastanowić się jak najlepiej nad tym, który zestaw uszczelek wybrać. Byłem posiadaczem turbosprężarki od paru miesięcy, a nadal nic w niej nie wymieniałem. Nie wiem, czy to dobrze, ale na pewno coś trzeba będzie z tym zrobić. Jak najbardziej można postarać się porozmawiać ze specjalistami posiadającymi spore doświadczenie w takim temacie. Na przykład z pracownikami firm zewnętrznych, które dobrze wiedzą, jak zidentyfikować odpowiedni model oraz jak dobrać do nich niezbędne uszczelki. Może dlatego właśnie warto przejść się do takich sklepów. Jeśli kogoś interesuje turbina zestaw uszczelek jest bardzo popularny i co najważniejsze tani. Kilkadziesiąt złotych to maks jeśli chodzi o taki zestaw. W pierwszej kolejności oczywiście trzeba sprawdzić, czy potrafimy rozkręcić nasze urządzenie i czy wiemy jak powinna przebiegać wymiana. Mój kompresor akurat był bardzo prosty w konstrukcji, więc faktycznie nic nie stało na przeszkodzie, aby go rozmontować i złożyć. Może dlatego właśnie wiedziałem, że wiele osób tak samo jak ja jest w stanie sobie z tym tematem poradzić.

Wybierając turbinę na pewno trzeba sprawdzić czy będzie pasować do modelu sprężarki. Jeśli ktoś bierze pod uwagę zakup uszczelek na zapas, na przykład zaraz po zakupie urządzenia od producenta to także jest to bardzo dobra opcja. W większości przypadków jednak klienci odkładają wszelkie wydatki na eksploatację na ostatnią chwilę.