You are currently viewing Usługi kantorów internetowych

Usługi kantorów internetowych

Wiele osób pamięta czasy kiedy wymiana walut odbywała się na ulicach gdzie można było spotkać cinkciarza. Istniały też kantory stacjonarne lecz operacja wymiany u cinkciarza dawała możliwość negocjacji. Te obrazki zniknęły z naszego krajobrazu bezpowrotnie. Rozwój bankowości oraz innych usług finansowych umożliwia obecnie dokonywanie operacji związanych z zakupem i sprzedażą walut w internecie. W zakresie wymiany walut i nie tylko banki mają bardzo poważnego konkurenta w postaci kantorów internetowych pozwalających znacznie korzystniej wymieniać waluty różnych krajów.

Rozwój kantorów internetowych w Polsce

wymiana euroKantory internetowe są wirtualnym miejscem gdzie odbywa się coraz więcej transakcji finansowych w zakresie wymiany walut. Wiele osób korzysta z usług świadczonych przez banki jednak wymiana w kantorze internetowym jest znacznie korzystniejsza. Kantory internetowe podobnie jak banki posiadają swoje aplikacje mobilne umożliwiające klientom dostęp do usług o każdej porze. Rozwój kantorów internetowych w Polsce rozpoczął się w 2009 roku i trwa do dzisiaj. W chwili obecnej działa w kraju około 30 kantorów internetowych z czego dwa są wyróżniającymi się liderami. Usługi świadczone przez kantory ulegają ciągłemu poszerzaniu i najlepsi ich przedstawiciele oferują możliwość wykonywania bezpłatnych w większości przelewów walutowych. Kantory internetowe to nie tylko wymiana euro i innych czołowych walut światowych. Można w nich dokonać zakupu i sprzedaży środków płatniczych państw z niemal całego globu. Korzyści jakie odnosi klient kantoru internetowego są ogromne jeśli zestawimy opłaty. W kantorze stacjonarnym różnice kursowe sięgają nawet 10 procent natomiast w kantorze internetowym to rząd wartości pomiędzy 0.2-0.6%. Szczegóły działania kantorów internetowych opisane są w przejrzysty i zrozumiały sposób na ich stronach internetowych.

Transakcje zawierane za pośrednictwem kantorów internetowych są całkowicie bezpieczne. Firmy prowadzące tego typu działalność posiadają licencję Komisji Nadzoru Finansowego, która nie dopuszcza do funkcjonowania podmiotów nie zapewniających bezpieczeństwa wpłacanych przez obywateli środków. Wśród zalet jakie daje wymiana w kantorze internetowym należy wspomnieć możliwość samodzielnego ustalania kursu, dostępność z każdego miejsca na ziemi przez siedem dni w tygodniu o dowolnej porze.