You are currently viewing Usługa szybkiego wiercenia studni

Usługa szybkiego wiercenia studni

Własne studnie wielokrotnie są wyśmiewane jako relikt przeszłości. Choć mamy dostęp do wodociągów, to decyzja o studni wcale nie jest komplikowaniem sobie życia. Warto wiedzieć, jakie są zalety takiej studni,  czy jest to sposób na realne oszczędności i jednocześnie jak długo będzie trwało samo wywiercenie oraz wykończenie takiej studni. Dzięki temu świadomie podejmiemy decyzję odnośnie wiercenia studni głębinowej na własnej działce.

Sprawdzamy czas realizacji studni głębinowej

szybkie wiercenie studni w toruniuW przypadku, kiedy kupimy działkę na uboczy, studnia stanie się dla nas koniecznością, a nie jedynie oszczędnością. Są również i osoby, które świadomie rezygnują z podłączenia do wodociągów, bądź traktują studnię przydomową jako zapasowe źródło wody. Planując studnie na działce, warto skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą z zakresu studni głębinowych. Możemy zamówić szybkie wiercenie studni w toruniu. Przedstawiciele profesjonalnej firmy zapoznają się z naszymi potrzebami i jednocześnie dopasują coś, co będzie idealnie nam odpowiadało. Dodatkowo będziemy mieć możliwość skorzystania z pomocy w zakresie załatwiania wszelkich formalności, dokonywania pomiarów czy badań dotyczących jakości wody. Firmy wykonują takie usługi także bardzo szybko. Sam koszt budowy studni głębinowej jest trudny do jednoznacznego określenia i w każdym przypadku może być on inny. Koszty będą niższe w przypadku, kiedy warstwa wodonośna będzie bardziej płytka i jednocześnie jej wydajność większa. Jeżeli uzyskana woda nie będzie zdatna do picia, konieczne będzie również zakupienie specjalnego filtra do uzdatniania wody. Głębokość studni tego typu standardowo przekracza 10 metrów. Odpowiedni poziom głębokości można ustalić po wykonaniu badania geologicznego, które przez wiele firm jest już oferowane w cenie i nie musimy za nie dodatkowo dopłacać.

Budowa własnej pompy jest opłacalna, zwłaszcza w przypadku gdy posiadamy spory ogród i regularnie go podlewamy. Należy pamiętać, że koszt studni obejmuje nie tylko wiercenie, materiały i ich montaż, ale również koszty prądu. Przekłada się to jednak na dostęp do wody o wysokiej jakości, uniezależnienie od korzystania z sieci wodociągowej oraz ekologiczność tego rozwiązania. Dlatego na własną studnię coraz częściej decydują się też osoby posiadające dostęp do sieci.