You are currently viewing Udana plantacja truskawek

Udana plantacja truskawek

Jeśli decydujemy się na własną uprawę truskawek powinniśmy wcześniej zapoznać się z obowiązującymi zasadami oraz krokami, dzięki którym nasza plantacja będzie obfitować w największe i najpyszniejsze owocowe. Są to kroki banalne, jednak często zapomina się, że niezbędna przy truskawkach jest regularność postępowania, a także wcześniejsze przygotowanie gleby pod ich uprawę, aby nie obumarły w trakcie pierwszych tygodni wzrostu.

Najpiękniejsza uprawa truskawek

odpowiednia uprawa truskawek i nawożenieZapewne niektórzy z nas mogą sądzić, że uprawianie truskawek jest zajęciem bardzo wymagającym. Mimo to należą one do mniej wymagających owoców, które przy regularnej pielęgnacji są naprawdę pyszne i smakowicie wyglądają. Odpowiednia uprawa truskawek i nawożenie są kluczowe, aby była udana. Dlatego zacznijmy od doboru gleby, która ma wysoki współczynnik próchnicy, jednak nie należy do gleb ciężkich. Miejsce musi również charakteryzować się zrównoważoną gospodarką wodno-powietrzną. Kiedy mamy to miejsce trzeba je wstępnie nawieźć. Po tym mamy czas na dobór odpowiednich sadzonek. Muszą być zdrowe, bez robactwa, gdyż inaczej od razu poniesiemy klęskę. Po paru tygodniach od nawożenia gleby wsadzamy nasze truskawki. Teraz pozostaje nam już tylko ich nawadnianie, które jest najważniejsze, ponieważ posiadają płytki system korzeniowy, a więc mogą szybko nam wyschnąć. Kolejnym ważnym elementem jest profilaktyka przeciw szkodnikom i chorobom, która wpierw może być w pełni naturalna, aby minimalizować ryzyko i potrzebę używania chemii. Nie zapominajmy też o wapnowaniu na jesień oraz minerałach na kilka tygodniu po wapnie. Kluczowe też jest to, abyśmy nigdy nie sadzili truskawek po ziemniakach, pomidorach ani malinach. A tym bardziej nie w tym samym miejscu co poprzednia uprawa truskawek. Są to równie ważne aspekty dobrej uprawy tych owoców.

Chcąc zadbać o piękną i zdrową uprawę własnych truskawek musimy przygotować się na to, że będzie to praca stosunkowo prosta, jednak wymagająca od nas regularności. Najważniejsze przede wszystkim jest nawadnianie, gdy już dobierzemy odpowiednią powierzchnię pod nasze krzaczki owocowe. Później dbajmy o nawożenie, profilaktykę przeciw szkodnikom oraz uważajmy na to w jakim miejscu sadzimy truskawkę, a także co było przed nią na tej powierzchni.