You are currently viewing Trwały stolik do salonu

Trwały stolik do salonu

Meble to główny element aranżacyjny każdego salonu – ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na prostą, neutralną podłogę i białe lub kremowe ściany, a zainwestowanie w dekoracyjne regały, sofy, fotele oraz stoliki. Wówczas nie potrzebujemy dodatkowych akcesoriów upiększających wnętrze, które okazują się być później utrapieniem przy utrzymaniu czystości i zbierają mnóstwo kurzu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze stolika do pokoju dziennego?

Wszechstronny stolik kawowy

stolik kawowy z marmuremMałe stoliki znajdujące się przy kanapie to niezwykle użyteczna rzecz, ponieważ możemy bezpiecznie odłożyć na nie napoje, książki czy inne elementy codziennego użytku. Są też łatwe w utrzymaniu czystości, jednak istotna jest ich jakość wykonania. Tanie stoliczki z popularnych sklepów z meblami są wyprodukowane z tworzywa, które szybko się niszczy – czasami jest to nawet zwykły karton pokryty plastikową sklejką. Za taki mebel zapłacimy kilkadziesiąt złotych, jednak nie możemy pozwolić sobie na postawienie na niego kubka z gorącą kawą, ponieważ na blacie pozostanie po nim ślad. Stolik kawowy z marmurem charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, gdyż naturalny kamień jest odporny na temperaturę, plamy czy zarysowania. Nie zapomnijmy o stelażu utrzymującym ciężki, marmurowy blat – musi być solidny i zrobiony z wysokiej jakości stali. Coraz częściej mamy do czynienia z zestawami dwóch lub trzech stolików, które razem tworzą ciekawy element dekoracyjny, jednak możemy je rozłączyć i ustawić także w innych pomieszczeniach mieszkania. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość schowania jednego stolika pod drugi, kiedy potrzebujemy więcej przestrzeni lub korzystania z wszystkich trzech blatów w momencie przyjmowania gości.

Stolik wykonany z jakościowych materiałów kosztuje więcej pieniędzy, jednak posłuży nam przez wiele lat. Najlepiej zdecydować się na ponadczasowe rozwiązanie, na przykład marmur, którego naturalna powierzchnia nie zniszczy się nawet przy zetknięciu z gorącym napojem. Uważajmy jednak na działanie soku z cytryny, ponieważ kwas może powodować odbarwienia na marmurowej powierzchni.