You are currently viewing Tkanina do produkcji odzieży

Tkanina do produkcji odzieży

Branża tekstylna od długiego czasu wykorzystywała do produkcji swoich wyrobów różnego rodzaju materiały. Niektóre z nich są materiałami naturalnymi, inne z kolei zaliczane są do tkanin syntetycznych. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest w ostatnim czasie tworzenie produktów, które składają się w części z materiałów naturalnych, a w części z materiałów syntetycznych. Dzięki temu możliwe jest uzyskiwanie ciekawych efektów oraz właściwości produkowanych w ten sposób wyrobów.

Flanela jako tkanina naturalna

tkanina flanelaPrzykładem ciekawego, trochę zapomnianego materiału, który często był wykorzystywany do produkcji odzieży oraz innych wyrobów tekstylnych jest flanela. Jest to materiał naturalny. Cechuje się zdecydowanie większą wytrzymałością oraz większą grubością, niż tradycyjna bawełna. Bardzo często ten rodzaj materiału był wykorzystywany do produkcji wyrobów takich jak koszule, pościel, czy nawet zasłony. Dzięki temu bardzo często mogliśmy spotkać tego rodzaju produkty w sklepach, czy na targowiskach. Ich popularność wynikała ze stosunkowo niskiej ceny. Z tego też powodu tkanina flanela stała się niezwykle popularna wśród producentów wyrobów tekstylnych. Obecnie można zauważyć powrót do jej wykorzystywania, zwłaszcza jeśli chodzi o produkcję pościeli. Jedyną wadą zastosowania flaneli jest konieczność jej prasowania przez każdym użyciem produktu z niej wykonanego. Z tego też powodu bardzo często do składu produktu dodaje się odrobinę innego materiału, aby ułatwić wykonywanie czynności związanej z prasowaniem. Z tego też powodu obecnie produkowane wyroby z flaneli zawierają w swoim składzie bardzo ciekawe rozwiązania. Zaliczyć do tego możemy dodatek jedwabiu, który jest materiałem naturalnym nie wymagającym ciągłego prasowania. Z tego też powodu wyroby z flaneli z dodatkiem jedwabiu są łatwiejsze, jeśli chodzi o prasowanie.

Obecnie cena wyrobów z flaneli jest również stosunkowo niska. Wszystko jednakże zależy od tego, z jakiego rodzaju produktem mamy do czynienia. Koszule flanelowe to wydatek około pięćdziesięciu złotych, z kolei pościel flanelowa to już koszt około osiemdziesięciu złotych. Z tego też powodu bardzo dużo osób decyduje się na zakup tego rodzaju produktów z uwagi na ich dobrą jakość, wytrzymałość, a także stosunkowo niską cenę.