You are currently viewing Taśmy do firan

Taśmy do firan

Firany to zarówno funkcjonalna, jak i bardzo ozdobna rzecz, którą możemy umieścić w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Chroni ona przed niepożądany wzrokiem osób trzecich, ale także fantastycznie zdobi wnętrze. Co zrobić, by prezentowała się jak najlepiej? Wykorzystywane są do tego różnego rodzaju taśmy.

Obciążające taśmy z ołowiu do firanek

taśma ołowiana do firanFirany są najczęściej wykonane z półprzeźroczystego materiału, który przepuszcza światło. W komplecie z zasłonami są idealną alternatywą dla żaluzji czy rolet okiennych. W nocy idealnie ochronią przed wpadaniem światła z zewnątrz, w dzień natomiast firanki przepuszczą odpowiednią ilość promieni słonecznych i jednocześnie powstrzymają wzrok wścibskich sąsiadów. Firanki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów – ciężkich lub lekkich i zwiewnych. Do tych pierwszy często dobiera się grube taśmy wykonane z bawełny, aby mogły utrzymać ich strukturę oraz dobrze je wyeksponować. W celu lepszego uwidocznienia wzoru, do firan przymocowuje się taśmy marszczące bądź ołowiane. Taka taśma ołowiana do firan sprawi, że będzie ona odpowiednio obciążona, odporna na powiewy wiatru i przeciągi. Będzie ona prezentować się wyśmienicie, bez względu na warunki. Obciążenie firany pozwala utrzymać ją w jednym miejscu oraz zapewnia lepsze i wygodniejsze jej przesuwanie po karniszu. Dodatkowo, ołowiana taśma sprawi, że zakładanie firanek będzie dużo prostsze – szczególnie tych wykonanych z lekkiego materiału. Obecność takiej taśmy nie stwarza problemów podczas prania firan – robi się to dokładnie tak samo.

Taśmy do firan stabilizują ich strukturę i sprawiają, że ich ułożenie staje się prawidłowe. Dzięki nim można idealnie wyeksponować atuty firanek. Obciążniki, w postaci taśmy ołowianej, pozwalają na odpowiednie ich ułożenie – dzięki nim firana pozostaje w tym samym miejscu.