You are currently viewing Tanie biuro rachunkowe

Tanie biuro rachunkowe

Każda firma bez względu na wielkość, czy branżę w jakiej działa, musi mieć prowadzoną księgowość. Czasem ten obowiązek biorą na siebie sami przedsiębiorcy, chcąc w ten sposób zaoszczędzić kilkaset złotych. Jest to dobre rozwiązanie jeżeli mamy choć niewielkie pojęcie o rachunkowości i dysponujemy kilkoma godzinami wolnego czasu. Czasem lepiej wydać trochę pieniędzy, ale mieć pewność, że nasza księgowość jest prowadzona zgodnie z przepisami.

Cena usług w biurze rachunkowym

biuro rachunkowe UrsynówW każdym mieście znajdziemy biuro rachunkowe i samodzielne księgowe, które za odpowiednią ceną mogą zająć się księgowością w każdej firmie. Osoby nieznające się na rachunkowości, lepiej żeby same się za to nie zabierały, bo może je to kosztować wiele kontroli z Urzędu Skarbowego i sporych kar pieniężnych. Jeżeli chcemy mieć szybko i profesjonalnie rozliczone dokumenty księgowe, to najlepsze będzie biuro rachunkowe Ursynów jest dzielnicą, w której znajduje się ich najwięcej. Popularność biur rachunkowych wynika z faktu, że ich usługi są znacznie tańsze niż zatrudnienie samodzielnej księgowej w firmie. Zatrudniają one po kilka księgowych, kadrowych i pomocników, którzy są w stanie rozliczyć nawet kilkadziesiąt firm w ciągu miesiąca. Cena usług jest uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności, ilości dokumentów księgowych, które są każdego miesiąca generowane i ilości zatrudnionych pracowników. Najniższe koszty ponoszą jednoosobowe działalności gospodarcze, gdyż wymagają one jedynie prowadzenia książki przychodów i rozchodów. Natomiast spółki muszą się liczyć z wyższymi kosztami, bo ich specyfika działalności wymaga prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych. Małe firmy, zatrudniające do dziesięciu pracowników, za obsługę księgową płacą jedynie kilkaset złotych, więc jest to znacznie mniej aniżeli zatrudnienie pracownika w firmie.

Duże firmy często potrzebują mieć księgową na miejscu, dlatego bardziej im się opłaca zatrudnić ją na etacie i mieć ją na wyłączność niż dzielić ją z innymi firmami. Każdego roku powstają tysiące nowych firm, które są potencjalnymi klientami biur, dlatego jest między nimi duża konkurencja, na której korzystają jedynie klienci. Jakość usług biur rachunkowych jest porównywalna z samodzielnym pracownikiem w firmie, który rozlicza dokumenty księgowe.