You are currently viewing Szybkie zarejestrowanie firmy

Szybkie zarejestrowanie firmy

Całe mnóstwo osób mieszkających w naszym kraju pragnie pracować we własnej firmie. Praca na etacie powoduje pewne ograniczenia i właśnie dlatego mnóstwo osób zaczyna interesować się tematyką związaną z zarejestrowaniem własnej działalności gospodarczej. Z każdym rokiem ułatwianych jest wiele kwestii dotyczących rejestrowania własnej firmy. 

Rejestrowanie własnej działalności 

rejestracja firmy toruńŻeby zarejestrować własną działalność gospodarczą musimy obecnie udać się do kilku urzędów. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest zgłoszenie się w celu uzyskania wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Następnym bardzo istotnym krokiem będzie zgłoszenie się do Urzędu Statystycznego. W tym miejscu konieczne będzie uzyskanie numeru REGON, który jest unikatowym numerem przypisanym do konkretnej firmy. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest rejestracja firmy Toruń jest jednym z wielu polskich miast gdzie dokłada się wszelkich starań by założenie firmy przebiegało szybko i bez problemów. W naszym kraju każdego dnia powstają nowe firmy. Najwięcej w Polsce rejestrowanych jest jednoosobowych działalności gospodarczych. Założenie takiej firmy trwa z reguły dużo krócej niż firm, które mają zatrudniać dużo osób. W przypadku tych drugich konieczne jest dodatkowo zgłaszanie się do ZUSu w celu dostarczenia informacji dotyczącej składek dla pracowników jakich zatrudnimy. Zakładając firmę nie unikniemy również wizyty w Urzędzie Skarbowym. 

Ogólnie rzecz biorąc zakładanie firmy na dzień dzisiejszy nie jest już tak skomplikowane jak w przeszłości. Wiele rzeczy zostaje skutecznie uproszczonych. W takich krajach jak Niemcy czy Wielka Brytania możliwe jest już nawet zarejestrowanie firmy drogą elektroniczną. Szacuje się, że w naszym kraju również wkrótce zostania udostępniona taka możliwość.