You are currently viewing Szybkie postępowania upadłościowe

Szybkie postępowania upadłościowe

Z całą pewnością bardzo wiele osób słyszało o terminie upadłość konsumencka, jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym cała ta procedura polega. Warto jest w związku z tym dokładnie zweryfikować wszelkiego rodzaju skutki prawne, które wiążą się z jej ogłoszeniem, a następnie z przeprowadzeniem całego postępowania. Z tego też powodu będziemy mieli większą znajomość najważniejszych kwestii z tym związanych.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

upadłości konsumenckie w gliwicachGeneralnie cała idea upadłości konsumenckiej ma na celu przede wszystkim pozbycia się długów. Prowadzona jest ona przez syndyka, który realizuje proces oddłużania osoby upadłej. Z tego też względu syndyk zarządza całym majątkiem, który posiada taka osoba. Oczywiście czas trwania procedury likwidacji majątku dłużnika jest przede wszystkim zależny od tego, jak duży on jest. Im majątek jest większy, tym znaczenie dłużej trwa cały proces. Pierwszym krokiem, który w znaczny sposób przybliży nas do tego jest złożenie odpowiedniego wniosku w sądzie. Wypełnienie go w sposób prawidłowy jest niezwykle istotne. Z tego też powodu niewiele osób robi to samodzielnie. Prędzej korzystają oni z usług kancelarii prawnych. Jeśli chodzi o usługi takie jak upadłości konsumenckie w gliwicach bez problemu będziemy w stanie znaleźć taką kancelarię. Warto jest zwrócić uwagę na koszt ogłoszenia takiej upadłości. Bardzo często określany jest on proporcjonalnie do wartości naszego majątku. W związku z tym cały nasz majątek podlega oszacowaniu. Zazwyczaj prawnicy za przeprowadzenie całej procedury, czyli wypełnienie wniosku, złożenia sprawy w sądzie i ewentualnego odwołania się w przypadku negatywnej decyzji sądu pobierają opłatę, która waha się od dziesięciu do dwudziestu procent wartości naszego majątku. Po ogłoszeniu upadłości naszą sprawę prowadzi wyznaczony przez sąd syndyk.

Za jego usługi również musimy zapłacić. Koszt syndyka również pokrywany jest z naszego majątku. Dopiero z pozostałej części zaspokajani są wierzyciele. Warto jest z tego też powodu dokładnie przemyśleć wystąpienie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Może się bowiem okazać, że warto jest spłacić długi. Jedną z lepszych możliwości może być między innymi wyjazd do pracy poza granicami kraju i w ten sposób zarobienie na spłatę zobowiązań.