You are currently viewing Szerokie zastosowanie pieluszek tetrowych

Szerokie zastosowanie pieluszek tetrowych

Nasze matki oraz babcie doskonale pamiętają jeszcze wielofunkcyjne zastosowanie popularnych niegdyś pieluch tetrowych, które z czasem zastąpiły nowoczesne pampersy. Okazuje się jednak, że taka pieluszka wciąż jest niezastąpiona, a dzieci ją wręcz uwielbiają. Zdecydowana większość maluchów nie potrafi spokojnie zasnąć bez przytulenia się do tetrowej pieluchy! Co więcej taki produkt jest także bardzo pomocny przy codziennym karmieniu i ochronie ubranek czy skóry przed poplamieniem. 

Bezpieczne pieluchy tetrowe dla dzieci 

miękkie pieluchy tetrowe białePrzede wszystkim są to sprawdzone i znane od lat pieluszki, które są w pełni bezpieczne dla skóry maluszka. Obecnie producenci oferują różnorodne modele – w przeróżne kolory i wzory, jednak najpopularniejsze i tak niezmiennie od lat są miękkie pieluchy tetrowe białe, które matki wykorzystują na wiele, różnych sposobów. Część rodziców wraca nawet do pieluszek zamiast pampersów, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że jest to najkorzystniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie dla delikatnej skóry maluszka. Poza tym znacznie szybciej i łatwiej przebiega wtedy tzw. odpieluchowanie dziecka. Kiedyś nie do pomyślenia było, aby 3 czy nawet 4 latek chodził nadal w pieluszce, a dziś zdarza się to bardzo często. Pieluszki tetrowe można wykorzystać także jako bezpieczne okrycie maluszka po kąpieli czy w trakcie drzemki. Często matki w okresie letnim wykorzystują również tetrową pieluszkę w celu osłony wózka przed zbyt silnymi nasłonecznieniem oraz do przykrycia nóżek maluszka. Dziecko wtedy się nie przegrzewa tak jak pod kocykiem. Można śmiało stwierdzić, że pieluszki nadal są niezastąpione i stanowią jeden z głównych elementów noworodkowej wyprawki.

Oczywiście decydując się na zakup tetrowych pieluszek można wybrać dowolny kolor, jednak warto pamiętać przede wszystkim o jakości wykonania. Niektóre produkty są bardzo szorstkie, widać że nie zostały wykonane z odpowiedniego materiału – delikatnego i bezpiecznego dla skóry maluszka. Często niepotrzebne są również wzorki na pieluszce, które sprawiają, że powierzchnia jest zbyt szorstka i pieluszka staje się bezużyteczna. Warto więc wcześniej zweryfikować jakość produktu i postawić na sprawdzonego oraz polecanego sprzedawcę. Wiele matek wyraża swoje zdania na temat kupowanych produktów dla niemowląt na forach dyskusyjnych.