You are currently viewing Strój regionalny symbolem kultury danego regionu

Strój regionalny symbolem kultury danego regionu

 

W Polsce posiadamy wiele terenów gdzie kultura danego regionu mocno utożsamia się ze swoją historią jak i strojami ludowymi. Przykładem mogą być na przykład nasi Kaszubi, którzy tak dumnie ze swojej historii po dziś dzień nie zapomnieli o swoim pochodzeniu i tradycjach, które skrupulatnie pielęgnują. To powód do dumy i niewątpliwie warto jest to docenienia.

Gdzie kupić strój regionalny?

stroje regionalneDziś już niewątpliwie coraz mniej ludzi utożsamia się ze swoim pochodzeniem i kulturą, z której się wywodzi, jednak dalej są różnego typu miejsca, gdzie celebruje się tę kulturę na przykład mowa o tańcu, gdzie często tancerze, chcąc nawiązać do swojego lokalnego tańca wykonują go właśnie w strojach ludowych, które są charakterystyczne dla danego regionu. Stąd też jeśli chcemy mieć w posiadaniu w swoim domu taki konkretny, a raczej konkretną kolekcję, w której skład wejdą stroje regionalne to trzeba znaleźć odpowiedni sklep w internecie, który zajmuje się produkcją. Tutaj nie jest to rzecz, która jest dostępna od ręki i nie ma zbyt wiele opcji, jednak częstym też miejscem, gdzie możemy kupić taki strój może być właśnie skontaktowanie się z ludźmi, którzy żyją w tej kulturze i dodatkowo dorabiają sobie między innymi wyszywając tradycyjne stroje ludowe. A wbrew pozorom jest to bardzo popularne zajęcie, w przypadku naszych rodowitych Kaszubów to jest to bardzo popularny sposób na zarobek. Otóż to plemię dawniej wywodzące się z pomorskiego dziś w ten sposób bardzo często zarabia na turystach. To normalna rzecz, gdyż często wyjeżdżając do innych krajów również się z tym spotykamy. Bardzo popularny jest również widok na przykład Indian, którzy w Stanach Zjednoczonych, chcąc promować swoją lokalną kulturę i tradycję sprzedają liczne swoje płyty z muzyka czy też ozdoby i inne stroje, które sami wykonują.

Zatem jeśli akurat chcemy być w posiadaniu takiego stroju z jakiegoś dla nas tylko znanego powodu to warto skorzystać z wyżej opisanych sposobów. Niewątpliwie warto też pamiętać i celebrować naszą kulturę i cieszyć się z jej różnorodności, która sprawia, że nasz świat wydaje się jeszcze ciekawszy a potrzeba odkrywania nowego coraz bardziej kusząca. Stąd też warto sięgnąć do miejsc, które w Polsce słyną ze swojej tradycji, która pielęgnują po dziś.