You are currently viewing Street workout a zdrowie

Street workout a zdrowie

Ćwiczenia z masa własnego ciała, są to najwcześniej stosowane ćwiczenia fizyczne w historii ludzkości. Kiedyś nie było specjalnych maszyn, ciężkich ciężarów, ludzie jedynie mogli robić pompki, podciągać się, biegać i skakać. Wszystkie te ćwiczenia są jednak ogólnorozwojowe i wielostawowe. Na siłownię ćwicząc na danej maszynie, pozwala nam ona wyizolować jeden dany akton mięśniowy. Łączy się ta jednak z bardzo dużym obciążeniem, a to  duża szansa na zerwanie czy naciągnięcia mięśnia.

Zestawy do street workoutu  

zdrowy street workout - producentCo więcej osoby, które chodzą na siłownię latami, wyciskający olbrzymie ciężary, często A nawet zawsze odczuwają w przyszłości bóle stawów i mięśni. Wiele osób z tego powodu doznaje szybszej niepełnosprawności, to co w młodych latach czyniło ich silnymi, na stare lata zabiera im siły. W końcu wszystkie mięśnie potrzebuje tlenu A to zabiera dużo energii. Nie bez przyczyny komandosi i specjalne jednostki swoje treningi opierają na szybkości, kondycji i siłę fizycznej wynikającej z pracy na własnym ciele. Kalistenika, bo właśnie tak nazywają się ćwiczenia z własną masa ciała w ostatnich latach została nazwana street workoutem z powodu wielu plenerowych siłowni publicznych. Kalistenika jest prozdrowotna, ponieważ oprócz niebywałej siły, którą możemy uzyskać przy jej ćwiczeniach, działa znakomicie na stawy i chrząstki kostnej. Wiele placów publicznych do street workoutu zbudowanych jest publicznie i każdy może z nich swobodnie korzystać. Nie każdy jednak mieszka blisko takiego placu, więc część osób postanawia zakupić poszczególne elementy placu. W tym celu należy wpisać w przeglądarkę frazę o treści: zdrowy street workout – producent. Cały zestaw złożony z wszystkich elementów kosztuje w okolicach 10 tysięcy złotych. Nie jest to jednak niezbędne do ćwiczeń. Tak naprawdę wystarczy nam jedynie drążek A dodatkowo mogą być poręcze równolegle. 

 

Pozwoli nam to na realizację głównych ćwiczeń jakimi są podciąganie i dipy. Jeżeli dołożymy do tego przysiady, śmiało możemy ćwiczyć wszystkie mięśnie swojego ciała. Do zestawu placu do street workoutu wlicza się również worek treningowy. Jest to kosztowna inwestycja, jednakże śmiało można udoskonalić swoje umiejętności bokserskie. Poprawi to również nasza kondycje o sile uderzeń.