You are currently viewing Stosowanie farb akrylowych w decoupage

Stosowanie farb akrylowych w decoupage

Niedawno zatęskniłam do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Uznałam, że powinnam poszukać sobie jakiejś ciekawej techniki, aby stworzyć niebanalne dzieło. Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś, w wyniku czego uda mi się stworzyć praktyczne przedmioty. Właśnie takie techniki lubię najbardziej, które pozwalają na tworzenie nie tylko dekoracji, ale również przedmiotów, które charakteryzują się funkcjonalnością i są przydatne. Uznałam więc, że świetnym pomysłem będzie decoupage.

Decoupage – wybór dobrych farb akrylowych

najlepsze farby akrylowe do decoupageUwielbiam mieć w swoim otoczeniu piękne przedmioty. Niedawno doszłam do wniosku, że brakuje mi nieco odpowiedniego miejsca na przechowywanie swojej biżuterii. Postanowiłam więc ozdobić sobie pudełko, które będzie spełniało funkcję szkatułki na moje kolczyki czy pierścionki. Z łatwością znalazłam odpowiednie pudełko, nadszedł więc czas na podjęcie decyzji co do tego, jak go ozdobię. Zasięgnęłam w tej kwestii rady swojej znajomej, która zajmuje się decoupage. Kupiłam więc odpowiedni papier, ciekawe elementy ozdobne. Potrzebne mi były jeszcze najlepsze farby akrylowe do decoupage. Zależało mi tutaj na kilku rzeczach. Przede wszystkim farbki powinny być wydajne oraz trwałe. Planowałam ich używać do tworzenia przedmiotów praktycznych, których się dosyć często używa. Trwałość jest więc dla mnie niezwykle ważna. Udało mi się znaleźć zestaw farbek o pięknych kolorach, które nie blakną pod wpływem czasu. Właśnie coś takiego było mi potrzebne. Cieszę się, że udało mi się znaleźć wszystkie podstawowe materiały niezbędne do rozpoczęcia przygody z decoupage. Wycięłam odpowiednie elementy, a następnie zaczęłam je malować w ciekawe wzory. Farbki świetnie się tutaj sprawiły i pozwoliły mi na spersonalizowanie tworzonego pudełka na biżuterię.

Własnoręcznie ozdobione pudełko bardzo mi się spodobało, więc zajęło widoczne miejsce w moim pokoju. Parę moich znajomych je zauważyło i stwierdziło, że też takie chcą. Bardzo mnie to ucieszyło, bo dzięki temu mogłam kreatywnie i praktycznie wykorzystać swój wolny czas. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć dobry zestaw farb. Mogę ich używać nie tylko do malowania po papierze, ale również innych materiałach. Jest to bardzo ważne w przypadku tej techniki, ponieważ często łączy się na przykład drewno oraz papier.