You are currently viewing Stalowymi schodami na piętro

Stalowymi schodami na piętro

Kilka tygodni temu razem z moi szanownym małżonkiem dokonaliśmy zakupu nieruchomości, a dokładniej kupiliśmy nasz mały wymorzony domek, jest wręcz idealny dla naszej dość standardowej rodziny czyli dwa plus dwa. Dom kupiliśmy w stanie deweloperskim dzięki czemu możemy go urządzić tak jak sobie wymarzyliśmy i właściwie prawie wszystko już mamy zaplanowane pozostał nam tylko wybór chodów.

Bezpieczeństwo na stalowych schodach

schody staloweStanęliśmy przed naprawdę bardzo ważnym wyborem, mianowicie wybór schodów, nie ukrywam jest to dla nas mały problem ponieważ mamy z mężem troszkę odmienne zdania. Mojemu ukochanemu bardziej podobają się schody z drewna a z kolei ja jestem całym sercem za schodami wykonanymi z metalu, uważam, że są przepiękne i w dodatku dość rzadko spotykane a ja bardzo nie lubię mieć tego co wszyscy. Mój mąż uważa, że ciężko nam będzie zadbać o bezpieczeństwo naszych dwóch małych pociech jeśli zdecydujemy się na schody stalowe, a mi wydaje się, że jeśli zadbamy o odpowiedni projekt a także zainwestujemy w barierki ochronne to na pewno nic złego się nie stanie. Po za tym przecież nasze dzieci dorosną i już za kilka miesięcy będą swobodnie poruszać się po każdych schodach czy to drewnianych czy to stalowych, więc wystarczy że przetrwamy jakiś czas i wszystko będzie dobrze a schody wybieramy raz na naprawdę wiele lat więc muszą się nam podobać w stu procentach i takimi właśnie argumentami przekonałam mojego partnera do schodów ze stali i rozpoczęliśmy poszukiwania wykonawcy. Poszukiwanie nie trwały długo bo nie ma zbyt wielu firm, które zajmują się schodami stalowymi tym bardziej , że ja wymarzyłam sobie schody kute co gwarantowało mi absolutna indywidualność i brak powtarzalności, moje schody zostały zaprojektowane specjalnie dla mnie i dodam, że też miałam w tym sporo udziału a firma, która wybraliśmy dzielnie znosiła moje wszystkie uwagi oraz propozycje. Jedynym malutkim minusem był czas realizacji ale myślę, że każdy kto decyduje się na kute schody musi się z tym liczyć ponieważ taka praca potrzebuje po prostu czasu, Panowie z którymi rozmawialiśmy zaproponowali bardzo bezpieczne rozwiązania dla naszych dzieci a także dodatkowo zrobili bardzo estetyczne bramki, które chroniły dzieci przed upadkiem i pięknie pasowały do schodów.

Podsumowując  jestem zachwycona efektem końcowym cały proces wykańczania domu był dość długi i pracochłonny ale efekt jaki udało nam się uzyskać jest piorunujący, każda z osób, która nas odwiedza podziwia kunszt schodów, które dopełniając  cała stylizacje naszego wnętrza. Okazało się również, że schody wykonane ze stali są bardzo bezpieczne dla dzieci ponieważ ich powierzchnia w ogóle nie jest śliska a dodatkowe bramki ochronne dają nam poczucie bezpieczeństwa.