You are currently viewing Sposoby na wady zgryzu

Sposoby na wady zgryzu

Każdy człowiek ma jakieś zalety. Jednak trzeba też wspomnieć o wadach, zarówno charakteru, jak i wyglądu. Niektóre mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Spore grono osób w dzisiejszych czasach cierpi z powodu różnorakich wad zgryzu. Jak wiadomo, wymagają one właściwego leczenia. Z jakich opcji można wówczas skorzystać? 

Jak prawidłowo leczyć wady zgryzu?

leczenie wad zgryzu warszawaNieprawidłowa budowa szczęki ma wpływ na zaburzenie czynności jamy ustnej. Konsekwencje mogą być naprawdę nieciekawe, dlatego zawsze należy poradzić się dobrego ortodonty. Szczególnie, jeśli chodzi o poważne wady zgryzu, które mogą powodować trudności w mówieniu, jedzeniu, a niekiedy nawet oddychaniu. Wówczas, często zalecane jest leczenie wad zgryzu Warszawa jest miastem, w którym można skorzystać z konsultacji ortodontycznych. Jakie są opcje leczenia w przypadku wad zgryzu? Z nieinwazyjnych metod należy wymienić mioterapię, która zakłada ćwiczenie mięśni mimicznych. Często pomocne okazują się w tym aparaty ortodontyczne, które należy wykonać indywidualnie dla każdego pacjenta. W pierwszej kolejności trzeba wykonać zdjęcie rentgenowskie oraz odlew, aby móc dobrać właściwy aparat. Warto wiedzieć, że do dyspozycji mamy aparaty stałe, które mocowane są zazwyczaj na około dwa lata oraz ruchome. Te z kolei wskazane są do stosowania na noc lub na dzień. Ważne, aby stosować się do zaleceń lekarza.

Nie na wszystko w życiu mamy wpływ. Dotyczy to chociażby wad zgryzu, które pojawiają się u wielu osób. W większości przypadków skuteczne okazują się aparaty ortodontyczne, które pozwalają szybko wyleczyć dane wady. Jednakże, zdarzają się przypadki, kiedy takie leczenie jest mało skuteczne, dlatego wskazana jest wówczas chirurgia szczękowo-twarzowa. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę.