You are currently viewing Sposób na tanią i samodzielną przeprowadzkę

Sposób na tanią i samodzielną przeprowadzkę

Każdy, kto chociaż raz w życiu musiał się przeprowadzić, doskonale wie z czym taka przeprowadzka się wiąże. Trzeba przewieźć meble, urządzenia elektroniczne i sprzęt AGD a także całe mnóstwo rzeczy osobistych. Skorzystanie z usługi firmy przeprowadzkowej to koszt nawet tysiąca złotych. Na przeprowadzce można zaoszczędzić, ale trzeba wszystkim zająć się samodzielnie. Jeśli odpowiednio rozłoży się prace w czasie to z samym przewiezieniem wszystkiego można wyrobić się w jeden dzień.

Do przeprowadzki potrzebny będzie samochód dostawczy

samochody dostawcze - wynajem w katowicachŻadna przeprowadzka nie obejdzie się bez dużego samochodu, którym będzie można wszystko bezpiecznie przetransportować do nowego miejsca zamieszkania. Samochód dostawczy na czas przeprowadzki najlepiej będzie wynająć. Zazwyczaj trudno jest znaleźć w rodzinie lub w gronie znajomych kogoś kto dysponowałby takim dużym i pakownym samochodem. W każdym mieście działają wypożyczalnie, które oferują duże samochody dostawcze – wynajem w Katowicach jest bardzo prosty i kosztuje naprawdę niewiele. Zanim udamy się do wypożyczalni trzeba się tylko zastanowić nad tym na jak długo będziemy takie auto potrzebować. Jeśli przeprowadzamy się w miejsce położone niedaleko to w zupełności wystarczy wynajęcie takiego auta na dobę. Co innego, jeśli przeprowadzamy się do miejsca oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów, a do zrobienia będziemy mieli przynajmniej kilka kursów. Wówczas bezpieczniej jest wynająć dostawczaka przynajmniej na dwie doby, dzięki czemu będziemy mogli przewozić wszystko na spokojnie i bez nerwowego pośpiechu. Do przenoszenia mebli i ciężkiego sprzętu przyda się ktoś do pomocy, ale tutaj zazwyczaj można liczyć na kogoś z rodziny. Wynajęcie auta dostawczego nawet na dwa dni to koszt maksymalnie trzystu złotych. Jak łatwo policzyć przeprowadzka we własnym zakresie to całkiem spora oszczędność.

Im więcej mamy rzeczy do przewiezienia i im dalej się przeprowadzamy tym więcej zaoszczędzimy na przeprowadzce we własnym zakresie. Firmy przeprowadzkowe swoje stawki uzależniają od liczby godzin poświęconych na realizację zlecenia. W przypadku jednego dnia pracy trzeba im zapłacić około tysiąca złotych. Jeśli wynajmie się auto dostawcze to koszty samodzielnego przeprowadzenia się wyniosą około stu pięćdziesięciu złotych za jeden dzień własnej pracy.