You are currently viewing Solidna podłoga do siłowni

Solidna podłoga do siłowni

 

Od pewnego czasu zauważyć możemy, że wiele osób mieszkających w naszym kraju przejawia zainteresowanie siłowniami. Mężczyźni bardziej preferują sporty siłowe natomiast kobiety uczęszczają na siłownię głównie po to by ćwiczyć na sprzęcie do fitness. Sporo osób postanawia stworzyć siłownię wewnątrz własnego domu. W takim przypadku oprócz sprzętu konieczne będzie odpowiednie dopasowanie pomieszczenia.

Wytrzymałe podłogi sportowe

nawierzchnie sportoweKażdy kto choć raz był na siłowni doskonale wie jak ważną kwestią jest odpowiednia nawierzchnia jaka się w niej znajduje. Każdego dnia na siłowniach dochodzi do opuszczenia ciężarków bezpośrednio na podłogę. Jeśli nie byłaby tam zastosowana specjalna nawierzchnia to prawdopodobnie doszło by do uszkodzenia ciężarków lub też samej podłogi. Obecnie bardzo dużym uznaniem cieszą się dobre nawierzchnie sportowe, które wykonane są z pianki polietylenowej. Mowa tutaj o piance która występuje w postaci swego rodzaju puzzli, które możemy układać tworząc podłogę na siłowni. Warto zaznaczyć że jest to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne i obecnie uważane za najlepsze to dodatkowo jest ono stosunkowo tania. Na chwilę obecną znaleźć możemy wiele ofert sklepów internetowych, które w swoim asortymencie posiadają puzzle gotowe do ułożenia na podłogach. Wielkość tych puzzli jest różna ale najczęściej spotykane to elementy o wymiarach 0,5 metra na 0,5 metra. Pianka z jakiej powstają te puzzle odpowiada nie tylko za ochronę podłogi ale również sprawia że ćwiczy nam się komfortowo bowiem pianka  ta skutecznie amortyzuje.

Ogólnie rzecz biorąc nawierzchnie sportowe na siłowniach to niezwykle istotny element wyposażenia. Trudno wyobrazić sobie siłownię, w której na podłodze układane byłyby panele czy też płytki ceramiczne. Prawdopodobnie już po kilku dniach podłoga ta kwalifikowałaby się do wymiany lub też do przeprowadzenia na niej renowacji.