You are currently viewing Solidna hydroizolacja na tarasie

Solidna hydroizolacja na tarasie

Tarasy bardzo często służą za miejsca zabaw czy też popołudniowych odpoczynków po pracy. Posiadanie tarasu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem ale jednak koniecznie trzeba pamiętać o różnych zabiegach związanych z pielęgnacją tarasu. Bardzo istotne jest również odpowiednie konserwowanie tarasu, który każdego dnia narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia. 

Sprawdzone metody izolacji tarasu 

hydroizolacja polimocznikiemNa dzień dzisiejszy tarasy budowane są w coraz częściej. W obiekty tego typu inwestuje się z wielu powodów. Taras świetnie spisuje do wielu prac jakie wykonujemy w pobliżu naszego domu. Niemniej jednak nawet niezadaszone tarasy narażane są na uszkodzenia z różnych powodów. Jednym z nich jest wilgoć, która może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia powierzchni tarasu. Najlepszą metodą zabezpieczania tarasu przed wilgocią jest hydroizolacja polimocznikiem. Substancja tego typu jest materiałem powstałym ze specjalnej odmiany żywicy z różnymi związkami chemicznymi. Takie połączenia powodują, że tworzy się bardzo skuteczna warstwa hydrofobowa, która chroni taras przed zawilgoceniem. Hydroizolacja polimocznikiem jest obecnie stosowana nie tylko do tarasów. Coraz częściej spotkać się można z tym, że warstwy z polimocznika powstają na płaskich dachach oraz na balkonach, które narażone są na bezpośredni kontakt z wodą. Obecnie w sklepach z materiałami budowlanymi możemy łatwo nabyć polimocznik w postaci płynnej. 

Ogólnie rzecz biorąc izolowanie tarasów przy użyciu polimocznika jest obecnie uważane za najskuteczniejsze. W naszym kraju funkcjonuje już całkiem znaczna ilość firm, które na co dzień świadczą usługi związane z hydroizolacją przy użyciu wspomnianego materiału. Oferty tychże firm możemy bardzo łatwo znaleźć na różnych stronach internetowych.