You are currently viewing Smaczne przepisy ajurwedyjskie

Smaczne przepisy ajurwedyjskie

Stosowanie jakiejkolwiek diety powinno być poprzedzone dokładną analizą jej założeń, celów i jadłospisu. Źle dobrana dieta może spowodować wiele szkód w organizmie, dlatego nie warto takiej decyzji podejmować zbyt pochopnie i ryzykować zdrowiem. 

Co znajdziemy w przepisach ajurwedyjskich?

przepisy ajurwedyjskieKażdy z nas jest na jakieś diecie, ponieważ na określonej podstawie wybieramy dania, które spożywamy. U jednych jest ona dyktowana kubkami smakowymi, a u innych  przemyślaną strategią prowadzącą do zrzucenia zbędnych kilogramów lub też zachowania dobrego zdrowia. W internecie znajdziemy mnóstwo cudownych diet, które w kilka tygodni mają nam pozwolić osiągnąć upragniony cel. Jednak w kwestiach żywienia lepiej się kierować zdrowym rozsądkiem i wybierać zdrowe diety, które bazują na naturalnych produktach. Jedną z takich diet jest dieta ajurwedyjska, która nierozerwalnie jest połączona z konkretną filozofią od ponad pięciu tysięcy lat. Przede wszystkim przepisy ajurwedyjskie zakładają stosowanie jedynie dań wegetariańskich z naturalnych produktów. Kluczem do tej diety są nieprzetworzone produkty spożywcze takie jak jajka, mleko, pełnowartościowe produkty zbożowe czy owoce i warzywa. Jednym z typowych przepisów w ramach diety ajurwedyjskiej jest omlet z bananem, do którego potrzebnych jest zaledwie kilka składników. Wystarczy zmieszać dwa jaja, płatki owsiane, banana i dowolne ziarna lub pestki. Ta przygotowane ciasto należy smażyć na łyżce masła klarowanego przez kilkadziesiąt sekund z każdej strony.  Z takimi daniami z pewnością każdy sobie poradzi.

Początki każdej diety bywają trudne, bo trzeba się przestawić na zupełnie nowe menu, ale mając już gotowe przepisy, znacznie prościej wprowadzać zmiany w jadłospisie. Z pewnością dieta ajurwedyjska przypadnie do gustu każdej osobie, która chce zadbać o swoje zdrowie.