You are currently viewing Skuteczny wykrywacz zdrad

Skuteczny wykrywacz zdrad

Ludzie od zawsze kłamali, kłamią i kłamać będą, bo to nieodzowny element naszej codzienności. Nie ma na świecie ludzi, którzy zawsze mówią prawdę, mogą jedynie to robić częściej lub rzadziej. Oszukujemy z różnych przyczyn, ale przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy się uchronić przed konsekwencjami własnego postępowania.

Jak wyglądają wykrywacze zdrady?

wykrywacz zdrady i nieszczerościKażdy z nas uczy się kłamać już we wczesnym dzieciństwie, choć wtedy nie zawsze sobie z tego zdajemy sprawę. Z czasem jedynie udoskonalamy tą umiejętność, która towarzyszy nam do końca życia. Czasem kłamstwo może komuś uratować życie, ale w większości przypadków rani i poróżnia ludzi, dlatego trzeba go umiejętnie używać. Najczęściej kłamiemy w mało istotnych sytuacjach, ale bywają też takie jak zdrada, kiedy od tego zależy nasz przyszłość, w naszym odczuciu. W tak ważnych kwestiach najczęściej się sprawdza powiedzenie, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw w taki czy inny sposób. Jednak mimo tego wiele osób decyduje się na ukrywanie tego faktu na wszelkie sposoby. Jednak są sposoby, którym prawie nikt się nie oprze i jeżeli faktycznie coś ukrywa, to jego sekret zostanie wyjawiony. Chodzi o wykrywacz zdrady i nieszczerości, który powszechnie jest nazywany wariografem. Jest to niewielkie urządzenie, które rejestruje reakcje fizjologiczne organizmu na bodźce zewnętrzne, które są wywoływane przez emocje. Podczas badania wariograficznego z pewnością badanej osobie towarzyszą silne emocje, zwłaszcza w trakcie zadawania trudnych lub niewygodnych pytań, na które udzielone odpowiedzi mają duże znaczenie. Wariograf bez problemu wyłapie przyśpieszone bicie serca czy nadmierną potliwość skóry, ponieważ do ciała badanej osoby są podpięte specjalne czujniki rejestrujące. Wbrew pozorom samo badanie jest bardzo proste.

Każdy z nas może się poddać badaniu poligraficznemu, gdyż jest ono ogólnie dostępne i kosztuje od tysiąca do tysiąca dwustu złotych. Przeważnie jest ono wykonywane w celu ustalenia sprawcy danego wydarzenia, ustalenie przebiegu wydarzeń mających miejsce w przeszłości czy jednoznacznemu potwierdzeniu albo zaprzeczeniu ewentualnej zdradzie. Co najważniejsze – nie można nikogo do niego zmusić, ponieważ potrzebna jest zgoda na przeprowadzenie badania.