You are currently viewing Skupowanie rzepaku od rolników

Skupowanie rzepaku od rolników

Jeśli jesteś rolnikiem, być może rzepak, który wyprodukujesz oddajesz na skup. W tym przypadku jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Chodzi mi o kwestie finansowe, ponieważ skupy nie tylko oferują dobre pieniądze, lecz także omijasz podatek, który i tak już zapłaciłeś. Nie musisz go płacić podwójnie, odliczając VAT od sprzedaży. To najbardziej opłacalna dla Ciebie opcja. Myślę, że zgodzisz się ze mną przeglądając faktury.

Sprzedaż rzepaku na skupie

skup rzepakuSkupy oczywiście muszą odprowadzać podatek od skupowanych zbóż. Jednak nie jest nim obciążony rolnik, ponieważ on płaci podatek od pola i jego stawka jest zawsze taka sama, bez względu na to, ile z jednego hektara zebrał. W przypadku rzepaku jest to najlepsze możliwe rozwiązanie. Skup rzepaku wystawia oczywiście faktury dotyczące opodatkowania, które w tym przypadku wynosi siedem procent. Jednak opłata za to nie ciąży na osobie, która do takiego punktu oddaje swoje plony. Poza tym dobre jest to, że taka sprzedaż jest najwygodniejsza. W każdym momencie można udać się na skup oraz sprzedać rzepak. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Dodatkowo przyjmowane są wszystkie ilości tej rośliny oleistej. W Polsce jest duże zapotrzebowanie na rzepak, z którego powstają produkty zarówno spożywcze, jak i na przykład włókniny. Rzepak jest powszechnie używany do produkcji olejów, a czasami jako dodatki paszowe.

Produkcja rolna wiążę się z tym, że musi być opłacalna. Dzięki temu rolnik ma pieniądze na dalszą działalność oraz życie. Jeśli jesteś rolnikiem, na pewno zdajesz sobie sprawę, że zakup chociażby oleju napędowego do maszyn jest drogi. Rzepak to roślina, której cena jest bardzo stała. Każdego roku można dużo zarobić. Tak samo jak na przykład kukurydza lub żyto. Warto o tym pomyśleć.