You are currently viewing Sklepy z herbata oolong

Sklepy z herbata oolong

Oolong to rodzaj półfermentowanej herbaty pochodzącej z Chin oraz Tajwanu. Ze względu na kolor listków nazywana jest też herbata niebieską, szmaragdową lub turkusową. Ma ona przyjemny, łagodny smak i aromat oraz wiele zalet dla zdrowia. 

W jakim sklepie kupić herbatę oolong?

herbata oolong w sklepieHerbata oolong nazywana też ulung bądź wulong produkowana jest z większych i starszych liści niż np. herbaty zielone. Zebrane listki są lekko podsuszane a następnie rolowane. Jest to najważniejszy element wyróżniający oolong. Zabieg ten powoduje lekkie zgniecenie listków, które dzięki temu pobudzane są do większej aktywności enzymatycznej. Następnie herbatę poddaje się procesowi lekkiego prażenia na niewielkim płomieniu węgla drzewnego. Oolung sam w sobie ma wiele odmian. Większość z nich ma delikatny smak, zbliżony do herbaty zielonej. Wszystkie natomiast wyróżniają się korzystnymi dla zdrowia właściwościami. Ich regularne picie pozytywnie wpływa na układ krwionośny, obniża poziom cholesterolu i cukru. Pomaga się zrelaksować i niweluje niekorzystne skutki stresu. Dodatkowo poprawia odporność i wspomaga odchudzanie. Herbata oolong bywa trudna do kupienia w zwykłym sklepie, rzadko też zdarza się, żeby podawano ją w kawiarniach czy restauracjach. Najłatwiej kupić ja przez internet i tam też będzie najtańsza. Ponieważ jednak trzeba ponieść koszty przesyłki, opłaca się to szczególnie wtedy, kiedy kupujemy od razu większą ilość. Jeśli dopiero chcemy jej spróbować, herbata oolong w sklepie stacjonarnym może być nieco droższa, ale jest dostępna od ręki i można kupić niewielką ilość. Może być trudno ją znaleźć w zwykłych sklepach spożywczych, choć warto śledzić półki reprezentujące kuchnie świata w marketach. Dobrej jakości oolong często jest sprzedawany w sklepach ze zdrowa żywnością. Herbatę tą najłatwiej kupić w specjalistycznych sklepach z herbatami na wagę. Takie sklepy są coraz bardziej popularne nie tylko w dużych miastach, a w ich ofercie znajdziemy zapewne nawet kilka różnych odmian herbaty oolong.

Herbata oolong jest dostępna we wszystkich dobrych sklepach z herbatami, a także w sklepach ze zdrową żywnością, zdarza się że można ją znaleźć w zwykłym markecie. Jeśli zdecydujemy się na zakup większej ilości, najlepiej zrobić to przez internet.