You are currently viewing Samochody do firmy biorę w leasing

Samochody do firmy biorę w leasing

Od ponad ośmiu lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Tak to się dzisiaj ładnie nazywa, ale w praktyce działam w oparciu o samozatrudnienie. Nie mniej przysługują mi przywileje takie same jak każdemu przedsiębiorcy i każdej firmie. Między innymi mogę korzystać z leasingów, a te akurat są dla mnie bardzo korzystne pod względem podatkowym.

Z leasingów korzystam od początku działalności

leasing samochodów tarnowo podgórneSwój pierwszy samochód w leasing wziąłem rok po rozpoczęciu swojej działalności. To był oczywiście nowy samochód prosto z salonu dealerskiego. Leasingi brałem do tej pory w bankach i w firmach leasingowych. Jako, że znam się na tym bardzo dobrze to po prostu zawsze wybierałem najkorzystniejszą finansowo ofertę. Całkiem przypadkiem znalazłem ostatnio firmę oferującą leasing samochodów Tarnowo Podgórne to małe miasteczko, w której ta firma działa od wielu lat. Muszę przyznać, że najnowsze auto dla mojej żony wziąłem w leasing właśnie u nich. Dostałem najkorzystniejszą ofertę bez wpłaty własnej i na naprawdę niskim oprocentowaniu. Ten leasing brałem akurat w zeszłym roku, gdy stopy procentowe były wręcz na zerowym poziomie. Ale i tak oferta z tej firmy leasingowej była korzystniejsza o cały jeden procent w porównaniu do ofert bankowych. Może się wydawać, że jeden procent to niewiele, ale przy dużej wartości pojazdu różnica jest naprawdę znacząca. Tym bardziej, że prowadząc swoją firmę dokładnie oglądam każdą wydaną złotówkę.

Leasing opłaci mi się o wiele bardziej niż kupienie auta za gotówkę Rozliczam się na zasadach ogólnych, więc raty leasingowe i koszty eksploatacji od razu wrzucam sobie w koszty swojej działalności. Wcześniej wrzucałem też opłaty wstępne, ale teraz korzystam z leasingów bez udziału własnego. Tak się bardziej opłaci przy ewentualnej cesji.