You are currently viewing Rysę na szybie usunęli mi w warsztacie

Rysę na szybie usunęli mi w warsztacie

Gdy pewnego dnia wróciłem do domu samochodem to zupełnie oniemiałem z wrażenia spoglądając na przednią szybę w moim samochodzie. Była na niej taka rysa, że na pewno nie była dziełem przypadku. Byłem w supermarkecie, więc pomyślałem, że ktoś z nudów przejechał mi czymś po szybie. Na znalezienie sprawcy nie było żadnych szans, więc nie pozostało mi nic innego jak znaleźć rozwiązanie i sposób na usunięcie tego zarysowania.

Rysa z szyby zniknęła bezpowrotnie

usuwanie rysy na szybiePostanowiłem dokładniej zgłębić temat polerowania szyb i usuwania z nich zarysowań. Bo w moim przypadku wymiana szyby nie wchodziła w rachubę. Przecież wymienienie przedniej szyby na nową to kosmiczne koszty. Wiedziałem, że musi być na to jakiś o wiele tańszy i sprytniejszy sposób. Zgłębiłem dokładnie ten temat i okazało się, że szybę można poddać polerowaniu. Bardzo skuteczne usuwanie rysy na szybie to oferta wielu warsztatów samochodowych. Trzeba tylko znaleźć warsztat, który oferuje kosmetykę samochodową a nie tylko naprawy. W moim przypadku nie było z tym żadnego problemu. Bardzo szybko znalazłem firmę oferującą usługi określane jako auto detailing. Pojechałem tam ze swoim samochodem i zostawiłem go na jeden dzień. Po odebraniu samochodu z warsztatu okazało się, że rysa na szybie zniknęła bezpowrotnie. Byłem mocno zdziwiony bo szyba wyglądała tak jakby ktoś wymienił ją na zupełnie nową. Od razu dopytałem się jak oni to zrobili, ale oczywiście nikt w warsztacie nie lubi opowiadać o sposobach swojej pracy. Bo przecież samo zastosowanie preparatu i polerki to dopiero połowa sukcesu. Drugą połową są umiejętności, których nie zastąpi się nawet najlepszymi środkami kosmetycznymi. W każdym razie za całą usługę zapłaciłem jakieś niewielkie pieniądze. Niewielkie w stosunku do kosztów, jakie musiałbym ponieść, gdybym zdecydował się na wymianę całej przedniej szyby na nową.

Rysa na przedniej szybie była dla mnie dużą i niezbyt radosną niespodzianką. Ale dzięki szybko podjętemu działaniu i wybraniu skutecznego warsztatu samochodowego mój samochód znowu wygląda jak nowy. Na szybie nie ma śladu po rysie, która była na niej jeszcze całkiem niedawno. Za wszystko zapłaciłem niespełna sto złotych, co można określić jako naprawdę niską cenę. No i teraz już wiem dokąd udać się z podobnym przypadkiem następnym razem.