You are currently viewing Rusztowania przejezdne – najważniejsze parametry

Rusztowania przejezdne – najważniejsze parametry

Rusztowanie przejezdne doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest dość mocno ograniczona, a zwykłe rusztowania elewacyjne nie dają rady. Do ich wykonania najczęściej używa się aluminium. Dodatkowo wiele z dostępnych na rynku możemy zdemontować co znacznie ułatwia ich transport na miejsce docelowe.

Zalety rusztowań przejezdnych

rusztowania przejezdne składaneSame rusztowania przejezdne składane sprawdzają się doskonale w przypadku remontów wewnętrznych. Aluminium, z którego są one wykonane, jest materiałem lekkim dzięki czemu nie pozostawia żadnych uszkodzeń na podłodze. Sam montaż oraz demontaż jest stosunkowo prosty. W tym przypadku aluminium również jest nieocenione, ponieważ sprawia, że poszczególne elementy są bardzo lekkie, dzięki czemu bez najmniejszych problemów je poskładamy. Jazdę po podłożu umożliwiają rusztowaniu kółka znajdujące się na ramach. Sprawdzi się ono równie doskonale na zewnątrz pomieszczeń, na przykład w przypadku prac wykończeniowych. Elementy po złożeniu są bardzo kompaktowe, a co za tym idzie łatwe w transporcie. Możemy zmieścić je nawet w samochodzie. A kiedy rusztowanie nie będzie już nam potrzebne, bez najmniejszych problemów, możemy je schować po zdemontowaniu oraz przechowywać bez utraty przestrzeni. W większości modeli rusztowań przejezdnych spoiny zostały zastąpione specjalnymi łączeniami ze stali nierdzewnej, co sprawia, że są one dużo trwalsze. Wykonane podesty zapewniają niezwykłą stabilność oraz bezpieczeństwo. Ponadto dzięki użyciu prostokątnych profili konstrukcyjnych mamy pewność co do sztywności rusztowania. Aby zamontowane rolki jezdne nie przesuwały rusztowania w niekontrolowany sposób, wyposażone są w specjalny hamulec, który umożliwia ustawienie konstrukcji oraz zablokowanie jej w dowolnym miejscu. Większość rusztowań przejezdnych została stworzona z myślą o wykańczaniu wnętrz. Z tego właśnie powodu sama podstawa w większości modeli jest raczej wąska.

Sama systemowa obudowa opiera się na konstrukcji modułowej, która jest bardzo prosta w rozbudowie. To właśnie dzięki niej mamy możliwość samodzielnego stworzenia konstrukcji według własnych potrzeb. Równie ważne w całej konstrukcji są antypoślizgowe profilowane szczeble zamontowane na pionowej ramie, które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas schodzenia oraz wychodzenia na poszczególne pomosty robocze.