You are currently viewing Rola kolców biegowych

Rola kolców biegowych

Zawsze byłem bardzo żywym dzieckiem, a bieganie było moją pasją od najmłodszych lat. Na szczęściem moi rodzice byli nauczycielami w wiejskiej szkole i mieszkaliśmy blisko zespołu szkół, dzięki czemu całe dzieciństwo spędziłem w sąsiedztwie starego stadionu otoczonego bieżnią z żużlem. Tam rozwijałem moją pasję do biegania, ale dopiero w szkole mogłem zweryfikować moje umiejętności.

Niezastąpione kolce biegowe

kolce do bieganiaOd początku wyróżniałem się na tle rówieśników. Byłem szybki, a moją specjalnością były biegi krótkodystansowe. Nawet w klasach początkowych potrafiłem nawiązać walkę ze starszymi uczniami, dlatego byłem zachwycony, gdy któregoś razu nauczyciel wychowania fizycznego powiedział, że pojedziemy na zawody do stolicy województwa. Co więcej, mieliśmy być podzieleni na kategorie wiekowe. Czułem, że mam szanse. Po przyjechaniu na miejsce moim oczom ukazał się nowoczesny, piękny stadion, wokół którego znajdowała się bieżnia taka sama, jak w telewizji. Do tej pory ścigałem się tylko na żużlu, więc stwierdziłem, że na pewno uzyskam najlepszy czas w życiu. Niestety, pomimo poprawienia swojego rekordu byłem dopiero piąty. Okazało się, że wszyscy moi przeciwnicy mieli kolce do biegania, które były bardzo pomocne na takiej nawierzchni. Straciłem dużo na starcie, podczas gdy wszyscy wystrzelili jak z procy odpychając się tymi kolcami. Udało mi się nadrobić, ale nie miałem szans na wygraną. Bardzo to przeżyłem, ale po powrocie tata obiecał mi zakup takich butów, żebym mógł odegrać się za rok!

Przez cały rok trenowałem, a kilka razy pojechałem z tatą na najbliższą bieżnię z nawierzchnią odpowiednią do kolców. Rewanż się powiódł, udało mi się wygrać, dzięki czemu zauważył mnie jeden z trenerów i jest szansa, żebym przeniósł się do szkoły sportowej. Teraz już wiem, że poza talentem muszę zwracać uwagę też na sprzęt, który może być bardzo pomocny.