You are currently viewing Rodzaje frontów drewnianych do szafek kuchennych

Rodzaje frontów drewnianych do szafek kuchennych

W sklepach znajdziemy szafki z płaskim frontem do swojej kuchni w niskiej cenie. Koszt będzie zależał od rodzaju użytego drewna, ale sklejka będzie najtańszą opcją. Sklejka jest mocna i trwała iw przeciwieństwie do płyty meblowej nie wypacza się ani nie kurczy. MDF jest droższy, ale sklejka nie będzie kosztować tyle, co surowe drewno. Można też kupić surowe drewno, które z czasem pokryje się patyną.

Najlepsze drewno do frontów szafek kuchennych

świetne fronty drewniane do szafek kuchennychKlon to jedna z najtwardszych odmian drewna liściastego. To sprawia, że ​​klon jest idealnym wyborem do drzwi szafek kuchennych ze względu na jego wyjątkową trwałość. Ponieważ klon jest niezwykle trwały, będzie dobrze znosić zużycie i nadal dobrze wyglądać. Oto trzy powody, dla których warto wybrać fronty z drewna klonowego do szafek kuchennych. Klon to jedno z najpiękniejszych gatunków drewna do szafek kuchennych, które przetrwa wiele lat. Klon może być również wykończony tak, aby przypominał droższe drewno twarde lub miękkie. Klon jest niezwykle trwałym drewnem, które na ogół ma jasny kolor. Jego kremowobiała biel i drewno twardzielowe są idealne do pomieszczeń o jasnych kolorach. Jego drobne ziarno i prosta tekstura sprawiają, że jest to idealny wybór jeśli chodzi o świetne fronty drewniane do szafek kuchennych. Ciepły odcień klonu sprawia, że ​​jest on ulubieńcem właścicieli domów, którzy chcą mieć neutralne, wyrównane drewno. Drzwi szafek kuchennych z twardego klonu są często poplamione, aby przypominały drewno wiśniowe. Jeśli chcemy, aby nasze szafki miały niepowtarzalny wygląd, możemy je nawet postarzyć, aby uzyskać rustykalny, starodawny wygląd. Mahoń afrykański to gęste drewno liściaste o atrakcyjnym kolorze od czerwonobrązowego do głębokiej czerwieni i prostych, splecionych słojach. Jest idealnym wyborem na fronty szafek kuchennych, ponieważ bardzo dobrze przyjmuje plamy i wykończenia oraz ma spójną tonację kolorystyczną. To piękne drewno jest również trwałe i może być obrabiane w dowolnym kształcie i rozmiarze. Jej piękno podkreśla rysunek i kolor słojów. To piękne drewno jest również dostępne w różnych odcieniach, co czyni je idealnym wyborem na fronty naszych szafek kuchennych.

Możemy również wybrać afrykański mahoń szafkowy, który jest różowobrązowym drewnem o średniej ziarnistości z pięknymi żyłkami biegnącymi pionowo. To piękne drewno jest dostępne tylko w arkuszach o długości czterech stóp jako okleina. Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje drewna mogą nie działać tak dobrze, jak inne. Dlatego warto zadbać o to, aby dobrać odpowiedni materiał na fronty szafek, czy inne meble.