You are currently viewing Przewaga płyt tarasowych podczas budowy tarasu

Przewaga płyt tarasowych podczas budowy tarasu

Budując taras niezbędne jest zrobienie wylewek lub położenie w tym miejscu betonowej płyty. Osobiście zdecydowanie polecam ten drugi wybór, a to dzięki temu, że płyty tarasowe przygotowane są na zwiększenie wytrzymałości. Beton, który został użyty do ich produkcji był wylany w taki sposób, aby wytrzymywał duże ciężary i nie był narażony na działanie warunków atmosferycznych.

Dlaczego płyty tarasowe są najlepsze?

betonowe płyty tarasoweArgumentem, który bezpośrednio mówi o tym, że płyty te są najlepsze, jest specjalne zbrojenie. Betonowe płyty tarasowe zbroi się w taki sposób, aby mogły przetrwać duży nacisk. Do zbrojenia tych płyt wykorzystuje się nie tylko grube pręty zbrojeniowe, ale również małe druciki. Pręty układane są w kratownicę, natomiast druciki służą jako uzupełnienie i zbroją wierzchnią warstwę płyty. Tym samym woda i lód nie spowodują, że taras będzie pękać. Dodatkowo korzystając z płyt pracuje się szybciej. Tak naprawdę położenie płyty zajmuje dwie godziny. Można to zrobić dźwigiem lub za pomocą czterech osób. Płyty niejednokrotnie dzieli się na mniejsze, ale za to można je łatwiej układać. Po położeniu trzeba tylko sprawdzić czy jest odpowiedni poziom. Na płytach można ułożyć drewno lub płytki ceramiczne, w zależności od tego, jak chcesz, aby wyglądał Twój taras. W gruncie rzeczy wygląda to tak samo, jak wylewka, ale proces powstawania jest przyśpieszony, a do tego dużo tańszy.

Taki rozwiązania są bardzo praktyczne, ponieważ budując taras nie potrzebujesz worków z cementem, piasku, betoniarki i dużej liczby pracowników. Zrobienie tarasu z taką płytą trwa dzień, łącznie z robieniem spoin oraz łączeniem ich za pomocą kołków. Budowlańcy wiedzą jak pracować z tym materiałem, dlatego wiele firm podejmie się budowy Twojego wymarzonego tarasu.